Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

komórki w szkole

Zapraszamy do dyskusji

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

komórki w szkole

Postprzez emka » Cz lis 15, 2007 9:04 pm

Czy w Statucie szkoły może być paragraf nakazujący wszystkim - także nauczycielom, mieć wyłaczone komórki w czasie lekcji, a przed, po i w czasie przerw w trybie milczy?. Czy to nie jest naruszenie prawa do wolności?
móglby mi ktoś pomóc?
emka

Postprzez emka » Wt lis 20, 2007 5:55 pm

Dziś miałam dowód na to że z tymi komórkami coś nie tak. Syn w szkole źle sie poczuł i jego wychowawczyni próbowała sie ze mną skontaktować bym zabrała gorączkujące dziecko wcześniej do domu. Ponieważ zgodnie z zaleceniami dyrekcji miałam komórkę wyłączona ta informacja do mnie nie dotarła. Owa dobra wychowawczyni skontaktowała sie z moim mężem, który był akurat w drugim końcu Polski, wiec i tak nie mógł odebrać dziecka. Wielokrotnie próbował sie do mnie dodzwonić, bez skutku, próbował tez na stacjonarny numer w szkole, ale pani dyrektor już nie było (13.00) a gabinet z jedynym telefonem zamknięty na amen. Dobrze ze lekcje w szkole trwają tylko 45 min. Po włączeniu tel. zauważyłam wszystkie nieodebrane i pognałam do podstawówki syna. Ale cała sytuacja wydaje mi się co najmniej nie odpowiednia. Czy ktoś sie ze mną zgadza?
emka

Postprzez gość » N lis 25, 2007 11:47 am

Trzeba zostawić na milczy. Nie można w czasie lekcji mieć włączonej głośno komórki, to rozprasza, przeszkadza, wątek ucieka. Jeśli jest pilna sprawa, to tak poprowadzić lekcję, aby mieć sekundę i móc sprawdzić, co ważnego. Innego rozwiązania nie widzę. Sami musimy dawać przykład - w statucie jest, że podczas zajęć komórki są wyłączone, nie wolno nagrywać, robić zdjęć czy używać w innych formach rejestrujących dźwięk itp.. Myślę, że to uczciwe wobec uczniów. Wiadomo, że nauczyciele mają też inne obowiązki, chociaż nie powinny one kolidować z prowadzeniem lekcji. Można też odbierać wiadomości od sekretarki czy dyrektorki, jeśli to naprawdę pilne, to powiadomią. Pozdrowionka. J.
gość

Re: komórki w szkole

Postprzez zanghue » Pn gru 29, 2014 12:32 pm

A może Rząd planuje dalej kontynuować czarny scenariusz „zabawy” w Sądy Pracy?
To właśnie dlatego Rząd obawiając się postawienia tych wszystkich kwestii przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości, postanowił, że premier wyłączy Kartę Praw Podstawowych spod zapisów Traktatu UE.
zanghue

Postprzez vantagesa » Pt sty 27, 2017 10:45 am

Już do tego dochodzi, że rodzice wydzwaniają do swoich pociech w czasie lekcji. Kompletny brak kultury. Opamiętajcie się! Zapiszcie sobie, kiedy dzieci mają przerwy i wtedy się kontaktujcie! Jeszcze trochę i nie da się w szkole pracować. Piszę to do młodych chcących uczyć.
vantagesa

Postprzez m.trojnar » Pn mar 13, 2017 12:22 pm

Inteligentny rodzic wie kiedy dziecko kończy zajęcia i wtedy dzwoni jeżeli musi coś przekazać. W innym wypadku nie ma powodu przeszkadzać dziecku podczas pobytu w szkole. Uczniowie powinni mieć wyłączone telefony.
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Postprzez samochodzik11 » Cz mar 16, 2017 7:42 am

Coraz więcej dzieci ma telefon tylko po to by grać w jakieś gry i w ogóle nie skupia się na nauce. Nauczycielom jest strasznie ciężko nad tym zapanować bo takie głupie nawyki dzieci wynoszą z domu gdzie rodzice aby znaleźć zajęcie dla dziecka dają mu telefon i mają spokój i później dziecko przenosi to do szkoły.
samochodzik11

Postprzez akes7 » Pn kwi 03, 2017 11:23 am

U mnie w szkole każde dziecko musi telefon zostawić na biurku nauczyciela w czasie lekcji. Telefony całą lekcje są na wierzchu w specjalnym przezroczystym pudełku. Zaś po lekcji uczeń podchodzi i zabiera swoją własność. U nas się to sprawdza.
akes7

Postprzez emremoze » Śr kwi 05, 2017 8:16 am

Nie powinno być nakazu mówiącego żeby wyłączyć wszystkie telefony, powinien być tylko zakaz używania ich na lekcji przez uczniów, ponieważ przeszkadza to w zajęciach. Każdy może mieć jakąś nagłą sytuacje, o której może być poinformowany tylko telefonicznie.
Mieszkania MDM http://mdmtorun.pl/
emremoze

Postprzez m.trojnar » Śr kwi 05, 2017 11:56 am

Uczniowie ich może nie używają w celu dzwonienia do kogoś, ale "mądry" rodzic dzwoni do dziecka aby np. zapytać kiedy będzie w domu. Dlatego telefony powinny być zakazane podczas lekcji. Jeżeli jest nagła potrzeba można zadzwonić do dyrekcji czy sekretariatu. Podoba mnie się ten pomysł z przeźroczystym pojemnikiem, tylko, że to nie rozwiązuje sprawy przeszkadzania w lekcji. Sygnał dzwoniącej komórki będzie słychać.
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Postprzez Adam372 » Pn kwi 10, 2017 4:34 pm

Na lekcjach conajmniej wyciszyć, dla uczniów bezwzględnie zakaz używania
Adam372

Postprzez divorigi » Wt maja 09, 2017 1:21 pm

Uważam, że nauczycieli nie powinien taki zakaz obowiązywać.
divorigi

Postprzez gokartowiec » Cz cze 29, 2017 5:27 pm

Ja uważam, że w szkole uczniowie powinni oddawać telefony przed lekcją :)
Zawodowo i z pasji ścigam się na gokartach na: http://elikart.pl/ :)
gokartowiec

Postprzez profesorek23 » Wt lip 11, 2017 9:06 am

To zalezy jaki status jest w szkole. Szkoła jednak nie ma prawa wydawac zakazu przynoszenia telefonów komórkowych do szkół.Prawo rowniez jest w tym zakresie sformułowane bardzo ogólnie.
profesorek23

Powrót do Forum Oświaty