Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Bezpłatna edukacyjna gra biznesowa dla szkół i uczelni

Zapraszamy do dyskusji

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

Bezpłatna edukacyjna gra biznesowa dla szkół i uczelni

Postprzez Rafał Szczepanik » N kwi 25, 2010 10:36 am

Witam,

W wielu krajach nauczyciele i trenerzy przedsiębiorczości dysponują grami symulacyjnymi do uczenia tego przedmiotu. W Polsce zwykle takowych nie mają (przynajmniej ci, których ja spotkałem). Dlatego postanowiłem opracować i bezpłatnie udostępnić grę dla nastolatków.

Stworzyłem grę edukacyjną „Myjnionerzy” – prostą symulację prowadzenia własnej małej firmy usługowej. Pokazuje ona uczniom, w bardzo interaktywny sposób, pojęcia: rynek i konkurencja, popyt i podaż, przychód, koszt i inwestycja, kredyt i odsetki, zysk, cena sprzedaży, ryzyko podejmowania decyzji biznesowych.

Grę udostępniłem tutaj: myjnionerzy.symulacje.edu.pl. Można ją wydrukować z plików PDF, odpowiednio pociąć, a potem wykorzystywać na zajęciach dla uczniów i studentów oraz zajęciach dla bezrobotnych. Zabronione jest natomiast wykorzystywanie jej do jakichkolwiek celów komercyjnych, w tym w szczególności do studiów podyplomowych albo szkoleń za które płaci uczestnik lub jego pracodawca. Myślę zresztą, że ktoś, kto prowadziłby tą grę na szkoleniu biznesowym, nieco by się zbłaźnił. To nie jest zaawansowana symulacja realizowana w dwudniowym warsztacie menedżerskim. To krótka gra edukacyjna dla nastolatków, pokazująca absolutne podstawy ekonomiczne otwierania własnej firmy. Jeden jej moduł musiał się zmieścić w 45 minutach, by dało się ją wykorzystywać na lekcjach.

Jeżeli ktoś z Was prowadzi zajęcia w szkołach, na uczelniach, albo dla bezrobotnych – zachęcam do skorzystania z gry, będzie to pomocne narzędzie szkoleniowe. A jeżeli macie znajomych, którzy uczą przedsiębiorczości – będę wdzięczny za przesłanie im linka do gry.

Będę też wdzięczny za wszelkie uwagi do gry. Przeszła ona co prawda pozytywnie testy na licealistach, ale to nie znaczy że nie można jej udoskonalać.

Pozdrawiam,
Rafał
Rafał Szczepanik

Postprzez MarDeb » Pn maja 03, 2010 7:45 pm

Fajna
Gry dla przedszkolaków: http://www.debinski.edu.pl/
oraz projekty znajomych: http://www.martimed.net a także http://www.adamus.waw.pl
MarDeb
Lubi rozmawiać

Re: Bezpłatna edukacyjna gra biznesowa dla szkół i uczelni

Postprzez poznannianka » Wt gru 10, 2013 8:17 am

Mi też się podoba...
poznannianka

Postprzez momboxiaaa » Pn gru 16, 2013 12:38 pm

dla uczniów dobra spraw :)
Niedługo okres letni. Przeczytaj porady z dietą, którą da ci super efekty!
momboxiaaa

Postprzez kulkas2 » Cz sty 02, 2014 12:40 pm

Bardzo.
kulkas2

Postprzez diana21 » Cz sty 30, 2014 9:44 am

Super:)
diana21

Postprzez fitella » Pn kwi 02, 2018 11:53 am

Bardzo ciekawa i fajna inicjatywa!
Odchudzanie Katowice - skuteczne odchudzanie, plany diety i trening spalający tłuszcz.
fitella

Powrót do Forum Oświaty