Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Nowe technologie w szkole

Zapraszamy do dyskusji

Moderatorzy: apache, m.trojnar

Re: Nowe technologie w szkole

Postprzez J.J. » Pt sty 27, 2012 8:41 am

ja myślę, że szkoła powinna zmienić swój profil. Teraz nie ma sensu kucie na pamięć, skoro uczniowie mają takie źródło wiedzy jak internet. Nauczyciele powinni przede wszystkim, jak selekcjonować informacje i jak wybierać te najbardziej rzetelne. A to, że nowe technologie wejdą do szkół, to chyba nie ma już wątpliwości. Przecież one zajmują już każdą dziedzinę życia. I po prostach przeciw ACTA widać, jak bardzo się do nich przyzwyczailiśmy
J.J.

Postprzez Bernadeta_eu » So lut 11, 2012 11:16 am

Cyfryzacja już powoli przenika do szkół,więc jest tylko kwestią czasu kiedy całkowicie ja pochłonie. Nauczycieli powinni przestawić się z regułek na logiczne myślenie i umiejętności rozwijania w uczniu talentów. Wiem,że łatwo się mówi,ale czasu sie zmieniają i szkoła musi brać to pod uwagę.
www.bernadeta.eu - Pensjonat Biały Dunajec - Zapraszamy
Bernadeta_eu
Lubi rozmawiać

Postprzez m.trojnar » Pt lut 24, 2012 9:58 am

To pamięciowe przyswajanie jest konieczne w celu ćwiczenia pamięci, więc nie możemy z tego zrezygnować bo będą sami sklerotycy już od młodości. Uczymy umiętności zdobywania wiedzy dostępnymi środkami to prawda ale trening pamięci i koncentracji jaki prowadzi Centrum Wojakowskich opiera się (m. in) na pamięciowym przyswajaniu różnych ciągów. I przynosi rezultaty.
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Postprzez jadwiga62 » Pt lut 24, 2012 1:33 pm

m.trojnar napisał(a):To pamięciowe przyswajanie jest konieczne w celu ćwiczenia pamięci, więc nie możemy z tego zrezygnować bo będą sami sklerotycy już od młodości.

Masz rację. Ćwiczenie pamięci jest bardzo ważne i nie możemy przeginać w żadną stronę.

Moje dzieci miały już takich nauczycieli, u których musiały ciągle wkuwać. Żanego logicznego myślenia, dedukcji, tylko pamięciówka. Tylko wkuć, zaliczyć sprawdzian i zapomnieć :?
jadwiga62

Postprzez Goska_30 » Wt mar 27, 2012 10:39 am

I ile dobrze pamietam :) to i ja miałam takie przedmioty w szkole, gdzie tylko twz kucie na pamieć dawało dobre oceny, ale byli i tacy nauczyciele, którzy przywiązywali uwagę do logicznego myslenia - do tego by logiki i zdolności zanalizowania problemów nauczyć swoich uczniów. Choć niestety tacy nauczyciele to zaledwie garstka, a szkoda.
Goska_30

Postprzez petrost » Cz maja 17, 2012 12:10 pm

Ale jak wykorzystywać nowe technologie w nauce np. matematyki? Nie wszystkich przedmiotów da się tak nauczać. Może wychodzi ze mnie tradycjonalista, ale czasem naprawdę najlepiej sprawdzi się książka i nauczyciel.
petrost

Postprzez marekzsp » Pn cze 25, 2012 10:32 am

A co uważacie na temat wykorzystywania elektronicznych dzienników na lekcji? Czy korzystaliście już z czegoś takiego? Pytam bo u nas w szkole ma być takowy wprowadzony, a dokładnie nazywa się Mobireg, podobno jest dobry. Może ktoś się już z nim zetknął? Poniżej link do programu z którego zamierzamy skorzystać http://dreamtec.pl/pl/produkty/dziennik-elektroniczny-online/projekt/
marekzsp

Postprzez Minei32 » Cz cze 07, 2018 10:08 am

Martwi mnie taka wizja i nie wyobrażam sobie wyparcie papieru na rzecz tableta.
seksuolog kraków
Katarzyna Adamska Gabinet Lekarski
ul. Wielicka 42/u3
30-552 Kraków
NIP: 7361485809
Minei32

Poprzednia strona

Powrót do Forum Oświaty