Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

nowoczesne metody nauki

Zapraszamy do dyskusji

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

nowoczesne metody nauki

Postprzez wierzej » Pn wrz 26, 2011 12:18 pm

Niedawno temu otworzyli platformę WSiPnet, jest dostępna pod adresem www.wsipnet.pl - czy program laptop dla ucznia teraz ma sens? Macie pomysły, jak motywować uczniów do pracy z tym systemem?
wierzej

Re: nowoczesne metody nauki

Postprzez wierzej » Śr wrz 28, 2011 12:10 pm

Wszystko jest bardziej przejrzyste, wszystko robią na komputerze, sprawdziany i cała reszta w domu, czego chcieć więcej?
wierzej

Postprzez walach » Wt paź 04, 2011 1:19 pm

Też tak myślę, uczniowie chyba marzyli o takim wsipnecie. Mają co chcieli, my zresztą też. Teraz każdy ma więcej czasu dla siebie
walach

Postprzez Prawo Teczka » Pt paź 07, 2011 9:20 am

Szanowni Państwo,
wystartował program „PrawoTeczka - prawo dla młodzieży”. PrawoTeczka to cykl bezpłatnych, profesjonalnie stworzonych lekcji poświęconych tematyce prawnej. „Podział i czytanie prawa - prosta sprawa”, „W sklepie jesteśmy konsumentami i to ... z licznymi prawami” – tak zatytułowane są pierwsze prezentacje, które radcowie prawni przygotowali specjalnie z myślą o edukacji dzieci i młodzieży. W ramach projektu PrawoTeczka każdy rodzic, nauczyciel lub uczeń może bezpłatnie pobrać z portalu Prawoteka.pl gotową lekcję w formie atrakcyjnej prezentacji i przeprowadzić ją samemu w domu lub na szkolnych zajęciach. To doskonały pomysł na zagospodarowanie godziny wychowawczej. Lekcje są przygotowane w taki sposób, żeby uczniowie nie mieli problemu ze zrozumieniem, a nauczyciele z ich przeprowadzeniem. Lekcje PrawoTeczki są dostosowane do wieku dzieci i młodzieży, dostępne w dwóch wersjach – dla szkół podstawowych i gimnazjów. Raz w miesiącu, do końca roku szkolnego, na portalu www.prawoteka.pl będzie ukazywać się nowa lekcja dotycząca innego tematu.
Zapraszamy!
Prawo Teczka

Postprzez tyton » Pt paź 07, 2011 1:30 pm

Ja myślę, że do takich rzeczy, jak www.wsipnet.pl, czy w ogóle praca z komputerem nie trzeba motywować specjalnie uczniów
tyton

Postprzez m.trojnar » Pt paź 14, 2011 8:51 am

Myślę, że to bardzo dobra pomoc dla nauczycieli i uczniów.
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Postprzez Bernadeta_eu » Pt gru 30, 2011 12:01 pm

Zgadzam się,dzięki temu jest nam po prostu o wiele łatwiej nauczać wiec nie ma sie czego obawiać. Wszystko mamy przejrzyste oraz klarowne.
www.bernadeta.eu - Pensjonat Biały Dunajec - Zapraszamy
Bernadeta_eu
Lubi rozmawiać

Postprzez butkoss » So sie 22, 2015 2:37 pm

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi, sprawdzę te informacje i wówczas napiszę jak to faktycznie z tym jest.
butkoss

Postprzez darczoss » Cz paź 29, 2015 7:44 am

Grunt to dobra odpowiedź:) A to jest na 100% pewne?
darczoss

Postprzez xeon » So kwi 23, 2016 3:36 pm

Moim zdaniem takie nowoczesne metody czy formy nauki dostarcza Akademia Umysłu, proponując wysokiej jakości programy i gry edukacyjne. Znacie je, używacie w swoich placówkach? Jeśli nie, poznać je można na tej stronie: http://www.akademia-umyslu.pl/sklep/kategoria/dla-edukacji.
Programy zawierają m.in. gotowe scenariusze zajęć, więc dla nauczycieli zaczynających przygodę z taką formą edukacji, start nie będzie stanowił większego problemu.
Co o tym sądzicie?
xeon

Postprzez Dwikan » Śr maja 04, 2016 8:07 am

Weźcie pod uwagę, to że nie każda szkoła pozwala wprowadzić nowoczesne metody nauczania. To że my chlelibyśmy je wprowadzić, to za mało.
Dwikan

Postprzez xeon » Śr maja 04, 2016 5:39 pm

Dwikan, oczywiście masz rację, tak się niestety dzieje. Niestety dlatego, ponieważ technologia, która jest w mojej opinii głównym "nośnikiem" nowoczesnych metod nauczania, nie jest bynajmniej niczym złym. Ba, odpowiednio wykorzystywana, dozowana, będzie znakomitym uzupełnieniem tradycyjnych metod, na czym zyskają wyłącznie nasze dzieci.
Sądzę, że jeśli w pozytywnym świetle będziemy pisać w miejscach takich jak to o nowoczesnych metodach nauczania, istnieje szansa, że któraś ze szkół się na nie otworzy. Oczywiście samo pisanie nie wystarczy, ale wiecie, o co mi chodzi - taki kamyczek, który spowoduje lawinę :)
Z jakich powodów władze niektórych szkół mogą być temu przeciwne? Według mnie w dużej mierze z powodu nieznajomości tematu. A wiadomo, że jeśli się czegoś nie zna, to się jest przeciw temu ;) Dlatego trzeba poznać, aby wiedzieć, z czym ma się do czynienia. Toteż ja w swoim poprzednim poście wspomniałem o Akademii Umysłu, która jest w moim odczuciu jedną z najbardziej wartościowych serii multimediów edukacyjnych. Jestem przekonany, że korzystanie z tych programów podczas procesu nauczania przyniosłoby wymierne korzyści. Będąc rzecz jasna uzupełnieniem, a nie substytutem tradycyjnych metod nauczania.
xeon

Postprzez piotrp » Cz maja 12, 2016 10:07 am

Nie tylko nieznajomość tematu. Często dyrekcja patrzy w głównej mierze patrzy na finanse szkoły, a 'nowoczesne nauczanie' pojawia sie na broszurach reklamowych w środku wakacji :) U nas w szkole zakupili tylko jedną tablice interaktywną, mimo, ze wielu nauczycieli o nią dopytywało.
piotrp

Postprzez xeon » Cz maja 12, 2016 7:15 pm

OK, kwestie finansowe na ogół są koronnym argumentem "anty". I zapewne w wielu przypadkach są uzasadnione, ale w równie wielu stanowią po prostu najłatwiejsze zakończenie tematu. Wiem coś o tym :)
Odwołam się kolejny raz do wspomnianej przeze mnie Akademii Umysłu (dlaczego, wyjaśniałem w dwóch swoich poprzednich postach). Jej seria "dla edukacji" kosztuje 349 lub 490 zł (w zależności od wariantu). Ileż takich zestawów trzeba kupić, żeby skorzystały z niego w zasadzie wszystkie dzieci z danej placówki? Dwa? Nie sądzę, aby więcej, a podejrzewam, że nawet przy jednym zestawie i odpowiedniej organizacji dałoby się radę. Nie ma tu więc mowy o zaporowych kosztach po stronie placówki, nie wspominając o możliwościach uzyskania finansowania z innych źródeł.
Wiem, że z dyrekcją bywa ciężko i gdy nie ma już szansy do przekonania jej, zawsze można dany temat "sprzedać" rodzicom. Z własnego doświadczenia wiem, że to często załatwia sprawę. A warto, dla dobra naszych dzieci.
xeon

Postprzez m.trojnar » Śr maja 25, 2016 9:48 am

W pełni zgadzam się z przedmówcą. Dla dobra dzieci powinno zrobić się wszystko, aby w miarę bezboleśnie a skutecznie przygotować ich do dorosłego życia.
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Następna strona

Powrót do Forum Oświaty