Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

nowoczesne metody nauki

Zapraszamy do dyskusji

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

Re: nowoczesne metody nauki

Postprzez xeon » Wt maja 31, 2016 8:27 pm

Cieszę się, że tak doświadczony forumowicz podziela moje zdanie. Wychodzi na to, że moja pisanina nie zawsze idzie na marne ;)
Sam jestem zwolennikiem nowoczesnych metod nauczania, więc zabrałem głos w tej dyskusji, wspominając o jednej z nich, czyli programach edukacyjnych spod znaku Akademii Umysłu. O dobrych rzeczach po prostu warto jest pisać.
Osobiście cieszyłbym się, gdyby z czasem tego typu programy stały się w polskiej edukacji powszechne. Nie chodzi przy tym, aby zastąpiły tzw. tradycyjne metody, lecz je uzupełniały. Idźmy z duchem czasu - nie wszystko co nowoczesne, jest bezwartościowe!
xeon

Re: nowoczesne metody nauki

Postprzez Forerunner » Cz kwi 20, 2017 11:35 am

Ja powiem tak: powinniśmy używać technologii w procesie nauczania, ale nie nazywałbym tego „nowoczesnymi metodami nauczania”. Skuteczne metody przyswajania wiedzy są znane od, dosłownie, tysiącleci i to na nich powinniśmy się skupić. Łańcuchowe metody skojarzeń, technika słów zastępczych, angażowanie prawej półkuli zamiast mechanicznego powtarzania - to są rzeczy, o których powinniśmy pamiętać. I nie potrzeba do tego laptopów ani tabletów, chociaż oczywiście są przydatne.
Forerunner

Poprzednia strona

Powrót do Forum Oświaty