Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

urlop zdrowotny

Zapraszamy do dyskusji

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

urlop zdrowotny

Postprzez przedszkolanka » Pt cze 13, 2014 2:38 pm

jestem nauczycielka z 26 letnim stazem pracy, od 1 wrzesnia tego roku chcialabym pojsc na pierwszy urlop zdrowotny, w 2011 urodziłam dziecko-byłam od stycznia do sierpnia na L4 a po urodzeniu dziecka do polowy stycznia 2012 na urlopie macierzynskim,wiem ze musze odpracowac wszystkie dni powyzej 6 miesiecy i tu mam pytanie-od którego momentu liczy mi sie to "odpracowywanie" tego wszystkeigo powyzej 6 miesiecy?od stycznia 2012 czy od 1 wrzesnia 2014?
moze jest tu ktos kompetentny lub byl w podobnej sytuacji?czy bede mogla pojsc na ten urlop w tym roku czy w nastepnym czy jeszcze nie wiadomo kiedy?
przedszkolanka

Re: urlop zdrowotny

Postprzez niko48 » Cz cze 26, 2014 1:05 pm

Przestudiuj kodeks pracy nauczycielko :)
niko48

Urlop dla poratowania zdrowia POMOCY!!!!

Postprzez batoja » Pt lip 11, 2014 1:58 pm

Witam serdecznie, mam pewien problem. Ze względu na poważne problemy zdrowotne chciałabym skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia. Niestety mimo przeczytanych wielu informacji na ten temat nie jestem pewna co do jednej kwestii. Chodzi o to kto może wystawić orzeczenie lekarskie...Otóż, mój lekarz pracuje w szpitalu klinicznym i dodatkowo prowadzi prywatną praktykę. Od pewnego czasu chodzę na wizyty właśnie do jego prywatnego gabinetu (ze względu na dogodniejszy dojazd i terminy). Czy będąc na takiej prywatnej wizycie lekarz może wystawić mi orzeczenie z pieczątką prywatnej praktyki? Bo jako lekarz czynny zawodowo (pracujący w szpitalu) ma kontrakt z NFZ jednak jego praktyka prywatna nie obsługuje wizyt refundowanych przez NFZ. Jak mam to rozumieć? Bardzo proszę o pomoc. Może ktoś był w podobnej sytuacji, albo po prostu jest lepiej poinformowany.
batoja

Postprzez m.trojnar » Wt lip 22, 2014 10:48 am

Zamieszczę odpowiedź na powyższe pytania jak tylko Wydział Edukacji mi odpowie.
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Postprzez olgaj » Pt sie 22, 2014 12:13 pm

przedszkolanka napisał(a):jestem nauczycielka z 26 letnim stazem pracy, od 1 wrzesnia tego roku chcialabym pojsc na pierwszy urlop zdrowotny, w 2011 urodziłam dziecko-byłam od stycznia do sierpnia na L4 a po urodzeniu dziecka do polowy stycznia 2012 na urlopie macierzynskim,wiem ze musze odpracowac wszystkie dni powyzej 6 miesiecy i tu mam pytanie-od którego momentu liczy mi sie to "odpracowywanie" tego wszystkeigo powyzej 6 miesiecy?od stycznia 2012 czy od 1 wrzesnia 2014?
moze jest tu ktos kompetentny lub byl w podobnej sytuacji?czy bede mogla pojsc na ten urlop w tym roku czy w nastepnym czy jeszcze nie wiadomo kiedy?

Byłam w podobnej sytuacji i poinstruowano mnie, że jeśli w ciągu ostatnich 7 lat byłam na zwolnieniu albo urlopie dłużej niż sześć miesięcy, to muszę ten czas odpracować i po odpracowaniu wnioskować o urlop na poratowanie zdrowia. Szczegóły tutaj: http://www.iwspo.pl/porady-prawne/sprawy-kadrowe/303
pozdrawiam, Olga
olgaj

Postprzez Olga21 » Śr paź 08, 2014 8:48 am

Kodeks pracy mówi, że jeżeli urlop lub zwolnienie trwało dłużej niż 6 m-cy należy je najpierw odpracować i dopiero potem można ubiegać się o urlop na poratowanie zdrowia. Więcej w Kodeksie Pracy proszę doczytać.
Olga21

Postprzez owlsarepretty005 » Wt kwi 11, 2017 9:51 am

Pozdrowienia! Przykro mi, że nie jest tematem! Bardzo lubię swoje forum! Dziękuję, jestem z tobą)
owlsarepretty005

Postprzez Forerunner » Cz kwi 20, 2017 11:38 am

Dziwi mnie, żę ktoś znajduje takie forum w internecie, a nie potrafi korzystać z Google'a i biblioteki :P
Forerunner

Powrót do Forum Oświaty