Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

co zrobi z córką-narcyzem

Zapraszamy do dyskusji

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

co zrobi z córką-narcyzem

Postprzez 31castticis » Wt lip 11, 2017 1:55 pm

kiedyś moja córka była wiecznie zakompleksiona, wiecznie mówiła, że jest gruba i brzydka. od niedawna popadła w komples narcyza. cały czas pyta się czy jest ładna, wdzięczy się do lustra. nie wiem czy powinnam się martwić czy cieszyć, że w końcu pokochała siebie taką jaka jest. na szczęście to jej wueilbienie do samej siebie nie odbija się na jej wynikach w nauce. wasze córki tez tak mają?
31castticis

Re: co zrobi z córką-narcyzem

Postprzez m.trojnar » Cz lip 27, 2017 8:50 am

Lepiej dla niej, że wierzy w siebie. Należy ją w tym wspierać, musi tylko uważać na kontakty z rówieśnikami. Ma wiedzieć, że jest ładną i wartościową osobą ale nie powinna tego głośno demonstrować wśród koleżanek i kolegów. Nie będą jej lubić.
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Re: co zrobi z córką-narcyzem

Postprzez aominoanna » Śr sie 02, 2017 1:00 pm

tiaaaa... moja siostra miała taki okres przez dłuuugi czas, gdy miała naście lat, potem znów kompleksy i tak w kółko
widocznie tak musi być
;D
najważniejsze żeby twoja córa wiedziała co w życiu ważne, a wie, co widać po tym że dobrze się uczy
a takie skrajne zachowania z czasem znikają
a osobiście jestem jednego pewna, lepiej wzmacniać w dziecku poczucie wysokiej wartości niż dyscyplinować je podkreślaniem wad
aominoanna

Powrót do Forum Oświaty