Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Wazektomia

Zapraszamy do dyskusji

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

Wazektomia

Postprzez sklanta » Pt mar 02, 2018 8:36 am

Hejka! Wiecie może, że wazektomia to bardzo skuteczna metoda antykoncepcji ?Mój mąż jakieś 4 miesiące temu miał właśnie taki zabieg i wszystko poszło zgodnie z planem. Macie podobne "doświadczenia"?
Edycja: sprawdziłam, że wazektomia to w 100% bardzo skuteczny zabieg - wazektomia jest idealną formą antykoncepcji!
sklanta

Re: Wazektomia

Postprzez mrcindens » Pn mar 19, 2018 9:19 am

Wiadomo, że poszło zgodnie z planem. Nie rozumiem dlaczego wszyscy tak sie boją takiego zabiegu. Jest o wiele bezpieczniejszy niż branie hormonów przez kobiety. Sam miałem wazektomię i nie żałuję. Zabieg trwał z 30min i żadnych niemiłych niespodzianek :)
mrcindens

Postprzez Kallena » Cz mar 29, 2018 11:23 am

To dobrze słyszeć takie opinie bo też się zastanawiamy z partnerem. Zastanawiamy się czy są możliwe jakiekolwiek powikłania po wazektomii?
Kallena

Postprzez Gekon » Wt kwi 03, 2018 1:39 pm

Nie ma, to dośc prosty zabieg ;) Ja akurat się nie zdecydowałem (jeszcze), ale mam paru znajomych, którzy sobie chwalą. Kobiety drogie, myślicie, że to dobry pomysł? Np. dla męża?
To jest ok jeśli się jest pewnym że nie chce się mieć dzieci na 100%. A co jeśli się komuś odwidzi? Jakie jest wasze zdanie? Moje odczucia sa ambiwalentne...
Vivere militare est.
Gekon

Postprzez Kinia123 » Śr kwi 04, 2018 7:55 am

Z wazektomią jest o tyle fajnie , że jest mało inwazyjna i jeśli za parę lat zmienicie zdanie i będzie chcieli mieć dzieci to można to odwrócić . Gorzej z kobietami , które poddadzą się powiązania jajowodów, bo ten zabieg jest nieodwracalny.
Kinia123

Postprzez Jozeffka » Wt kwi 10, 2018 12:29 pm

Warto iść na zabieg jeśli ktoś jest zdecydowany :). Mój mąż miał i jesteśmy oboje zadowoleni. Do niczego go nie namawiałam, sam chciał iść. Mamy już 2 prawie dorosłych dzieci i jesteśmy w takim wieku, że ciąża mogłaby być dla mnie niebezpieczna. Mąż robił wazektomię W Gdańsku na Skłodowskiej-Curie 3 w Gabinecie Wazektomii,80-210 Gdańsk. Możecie zadzwonić i o wszystko się dopytać, bardzo profesjonalna klinika - tel. 58 506 64 09
Jozeffka

Postprzez Gekon » Pt kwi 27, 2018 9:06 am

Jozeffka - dzieki za ten nr, polece koledze z pracy, bo ostatnio był temat i on sie chcial skonsultować z lekarzem:D
Vivere militare est.
Gekon

Postprzez mrcindens » Pn kwi 30, 2018 6:27 am

Mogą być drobne powikłania, np. krwawienie lub zakażenie, ale to przypadki, które dotyczą może 4% mężczyzn. Jeśli zrobisz zabieg u sprawdzonego lekarza a do tego będziesz trzymał się wszystkich zasad co do higieny to nie może Ci się nic stać :)
mrcindens

Postprzez Really » Śr maja 02, 2018 3:26 pm

Mój mąż też wykonał zabieg i to już dwa lata temu. Od tego momentu żadnych problemów. Rekonwalescencja bardzo szybka, w zasadzie następnego dnia już był z psem i dziećmi na spacerze. A kto ma przedszkolaki, ten wie ile trzeba przy takich maluchach biegać nawet na spacerze:) Robiliśmy w Warszawie u dr Siwika. Natomiast z tego co się orientuję, mają gabinety w całej Polsce, w tym chyba w Gdyni. Z prostej przyczyny akurat tam. Oni kilkanaście lat temu wdrażali wazektomię w Polsce i mają największe doświadczenie. Tak na marginesie, warto poczytać informacje na ich stronie - pamiętam, że było kilkaset podstron materiałów w temacie wazektomii. I to w czasach, kiedy nikt inny nie wykonywał zabiegu, a tym bardziej nikt o tym nie pisał.
Really

Postprzez iniaax » Wt cze 05, 2018 12:12 pm

No powiem wam ze to dosc konstrowersyjny temat...
Ale chyba się trochę zmienia powoli. Czytałam wywiad w którym lekarz mówi o tym że przecież taki zabieg niczego nie zmienia - jesli chodzi o seks itd to jest tak samo. Więc dla mnie jak najbardziej dobra alternatywa dla kobiecej antykoncepcji hormonalnej, bo w sumie żadnych objawów nei ma.
Tu podsyłam link do całego wywiadu, może kogoś zainteresuje: https://zdrowie.trojmiasto.pl/Antykoncepcja-to-nie-tylko-babska-sprawa-Czym-jest-wazektomia-i-jakie-niesie-ryzyko-n123715.htm
Bogactwo może przyjść do Ciebie, lecz po mądrość musisz iść sam – Edward Young
iniaax

Powrót do Forum Oświaty