Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Zamiast klapsów

Forum specjalnie stworzone dla rodziców. Jak pomagać naszemu dziecku, jak rozmawiać z nauczycielami czy w końcu czy pozwalać dziecku oglądać telewizje?

Moderatorzy: apache, m.trojnar

Re: Zamiast klapsów

Postprzez Georgi5 » Śr maja 31, 2017 6:54 am

Ja także nie toleruje bicia. Mnie rodzice nie bili i wyrosłam na porządną osobę. Ale zamiast tego dostawałam zawsze jakieś szlabany. A mama powtarzała, że ona wybacza, ale kara musi być :D
Georgi5

Postprzez chris » Śr cze 28, 2017 6:58 am

czasami trudno zapanować nad swoimi emocjami
chris

Postprzez Mądrala » Cz lut 15, 2018 9:31 am

Nie jestem za bezstresowym wychowaniem , ale klapsy zwyczajnie się nie sprawdzają ... jeśli chcemy cos wyegzekwować od dziecka najlepsza bedzie rozmowa i ewentualna kara np. na ogladanie bajek itd :) działa o wiele bardziej niz klaps !
Jeśli chcesz ujędrnić swoje ciało, serdecznie zapraszam na: endermologia lpg.
Mądrala

Postprzez tomekromek » Pn kwi 16, 2018 10:13 pm

Dlaczego klapsy są złe ? W czwartej klasie szkoły podstawowej moim wychowawcą był matematyk. W klasie byli sami chłopcy bo to była szkoła sportowa. W każdy poniedziałek na godzinie wychowaczej matematyk zliczał kto ile w całym tygodniu otrzymał ocen niedostatecznych. Za każdą ocenę niedostateczną był jeden klaps. Klapsy były wykonywane grubą linijką 50cm. Podczas tych klapsów było zawsze wesoło i motywacją aby sie starać i nie "łapać" kolejnych ocen niedostatecznych. To był początek lat osiemdziesiatych. To nie było nic stresującego !!! Jezeli bym przyszedł do domu i sie poskarzył, że wychowawca dał mi klapsa to od ojca dostałbym kolejne klapsy pasem. Wszystkich, których znam co dostawali klapsy wyrośli na normalnych zwykłych ludzi, z których większość z nich pokończyła studia. Każdego nauczyciela darzyło się szacunkiem. Obecne czasy są odwrócone o 180 stopni !!! Dziecko moze pyskować nauczycielowi a nauczyciel nie moze nic zrobić bo dziecko przyjdzie z rodzicem i nauczyciel będzie miał nieprzyjemniości- szkoda gadać.
Bardzo miło wspominam otrzymywanie klapsów !!!
tomekromek

Postprzez roman » Pn maja 21, 2018 8:15 pm

najważniejsze to być konsekwentnym, to znaczy jak dziecko robi coś źle to musi wiedzieć że to jest złe i za to otrzyma karę
roman

Poprzednia strona

Powrót do Rodzice