Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Pomóż dziecku z dysleksją

Forum specjalnie stworzone dla rodziców. Jak pomagać naszemu dziecku, jak rozmawiać z nauczycielami czy w końcu czy pozwalać dziecku oglądać telewizje?

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

Re: Pomóż dziecku z dysleksją

Postprzez gunkires12 » Pn mar 27, 2017 6:14 pm

Specjalista sprawdzi, czy dziecko rzeczywiście jest zagrożone dysleksją i podpowie, co robić dalej.
Czasem malec dostaje do domu listę cwiczeń do wykonania, czasem jest kierowany na zajęcia prowadzone przez fachowców (np. z kinezjologii albo integracji sensorycznej) lub do innego specjalisty (np. logopedy, neurologa).

Dokąd pójść? Możesz się zgłosić do poradni psychologiczno-pedagogicznej, której podlega przedszkole twojego dziecka. Jeśli malec nie chodzi do przedszkola, pójdź z nim do poradni, która obsługuje rejon, w którym mieszkacie (zapytaj o jej adres w najbliższym przedszkolu).
Nie potrzebujesz skierowania, musisz się jednak liczyć z tym, ze trzeba będzie poczekać na wolny termin.
gunkires12

Postprzez kolwar5 » Wt kwi 04, 2017 8:56 am

Ja bardzo dużo z dzieckiem ćwiczyłam. A to czytaliśmy jakąś książkę, a to uczyliśmy się jakiejś rymowanki na pamięć. W szkole chodził jeszcze na specjalne zajęcia dla dyslektyków. Widzę u niego ogromną poprawę. zresztą nie tylko ja, nauczyciele także.
kolwar5

Postprzez tolder » Wt kwi 25, 2017 9:45 am

Trzeba poświęcić dziecku więcej czasu, dużo dużo mu czytać.
tolder

Poprzednia strona

Powrót do Rodzice