Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

szkola podstawowa Stary Chwalim

Forum specjalnie stworzone dla rodziców. Jak pomagać naszemu dziecku, jak rozmawiać z nauczycielami czy w końcu czy pozwalać dziecku oglądać telewizje?

Moderatorzy: m.trojnar, apache

Postprzez katarina » Wt paź 06, 2009 6:11 am

:x
Ostatnio edytowano Pt paź 16, 2009 9:36 am przez katarina, łącznie edytowano 1 raz
katarina

Postprzez gosc » Wt paź 06, 2009 6:55 pm

witaj!widze ze nareszcie ktos sie tym zainteresowal.to jest dlugi temat i mozna o tym wiele pisac.jestem rodzicem i wiem jak kazdy martwi sie o swoje dzieci i ich wyksztalcenie.jednak z tym drugim to jest problem poniewaz w szkole w starym chwalimiu tego nie ma.nie ma odpowiednich osob do nauczania z odpowiednim wyksztalceniem.nie rozumie innych rodzicow ze tym sie nie interesuja.jest duzo madrych ludzi po studiach szukajacych pracy!!!ale w tej szkole nie obowiazuje wyksztalcenie tylko znajomosci...hmm..ciesze sie ze moje dziecko jest juz w gimnazjum i mam to za soba.....pozdrawiam wszystkich i ....walczcie o dobro swoje i waszych dzieci.
gosc

Postprzez mama » Wt paź 06, 2009 7:02 pm

dobry wieczor!Czyzby rodzice ze szkoly w starym....dopiero sie obudzili?To co sie tam dzieje nie jest od dzisiaj....moze to wina tylko dyrektora.Przeciez ktos zatrudnia tych nauczycieli????????????(jesli co niektorych mozna tak nazwac)A wiec cos sie moze ruszy!piszcie!
mama

Postprzez Jurek » Śr paź 07, 2009 2:49 pm

Brawo!!!Zgadzam się z Wami,bo jako rodzic jestem rozgoryczony poziomem nauczania naszych dzieci w tej szkole.Poziom jest tak niski,ze dziecko idące do gimnazjum (gimnazjum w Barwicach)dostaje się do najsłabszej klasy.A dlaczego się tak dzieje?Dlaczego Pani dyrektor nie dąży do tego aby podnieśc poziomu nauczania?Nasze dzieci na tym cierpią i uważani sa w gimnazjum za tych gorszych!Mam nadzieję ze wreszcie się to zmieni i ktos się tym poważnie zainteresuje!!!Pozdrawiam!
Jurek

Postprzez tata » Śr paź 07, 2009 3:59 pm

witam,witam i pochwalam rodzicow o odwage.tak to niestety prawda ze dzieci udajace sie do gimnazjum sa odstawiane do najslabszej klasy ,ktorej uczniowie pochoda wlasnie z tej podsawowki.nie wiem tylko jakim systemem idzie pani dyrektor ,ktora oczywiscie nad tym ,,panuje´´ i zatrudnia tych wlasnie nauczycieli.czas najwyzszy zeby ktos sprawdzil ta dziwna taktyke.nawet dzieci wyrazaja niezadowolenie z nudnych lekcji,ale ja tez byl bym niezadowolony przepisujac ciagle ksiazke z jezyka polskiego do zeszytu :evil: pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje ze wiecej opinii dalaczy do tego tematu:)
tata

Postprzez niunia » Śr paź 07, 2009 5:40 pm

Nareszcie coś się dzieje kochani.Może wreszcie czas z tym skończyć.Tak marnują nasze pociechy "nauczycielki" bez odpowiedniego przygotowania.Język polski w klasie 4 to paranoja, jakaś chyba pomyłka.W klasach 0-3 dzieci nie przepisują podręczników...szok!!!Ale cóż wymagac od tej osoby,która nawet zerówki nie może nauczać.!!!!Tak wina P.Dyrektór!!Widocznie kto ma znajomości ten ma pracę.
Pozdrawiam Was rodzice, dużo cierpliwości.I zapraszam KURATORIUM do odwiedzenia naszej szkołY!!!!!Już czas wielki.
niunia

Postprzez kalina » Śr paź 07, 2009 6:47 pm

tak i bardzo slusznie.Kuratorium koniecznie.A jesli chodzi o jezyk polski to szkoda slow!Uwazam ze pani ktora uczy 1-3 jest lepiej wyksztalcona i ma wieksze doswiadczenie niz pani ,ktora byla biblotekarka i obecnie ucza jezyka polskiego w klasach starszych.czy to jest normalne??? :twisted: :evil: ciekawi mnie rowniez wyksztalcenie pani od jezyka niemickiego :?: czy to moze byl kurs z SKK :?:
kalina

Postprzez katarina » Śr paź 07, 2009 6:52 pm

:oops: ja poprostu proponuje napisac skarge do oswiaty :roll:
katarina

Postprzez niunia » Cz paź 08, 2009 6:40 am

Nie trzeba skargi jeden telefon wystarczy do kuratorium!!!!
niunia

Postprzez Gość » Pt paź 09, 2009 5:07 pm

tez jestem rodzicem i uwazam,ze krzywdzisz tą panią. chyba twoje dziecko żle sie uczy,a katrino . ty za malo sie nim interesujesz. moje tez chodzi do tej szkoły i jestem zadowolona,bo sie dobrze uczy. o ile mi wiadomo to kazdy z nauczycieli ma tytuł magistra bobo
Gość

Postprzez Gość » So paź 10, 2009 2:29 pm

ile w was nienawisci, czy nigdy nie zaczynaliscie swojej pierwszej pracy, od razu wszysko było o,key, nigdy nie popelnialiscie błedów. Moja rada "nie srajcie we własne gniazdo", bo natura lubi sie mścic, jak nie na was, to na waszych dzieciach. Moze beda chore, moze nie bedą miały pracy i ty matko bedziesz sie biła w piersi,że komuś zle uczyniłaś i to teraz msci sie za twoje grzechy. zastanów się, twoje dzieci też rozpoczną pierwsza prace...julka
Gość

Postprzez Gość » So paź 10, 2009 5:26 pm

W odpowiedzi na ostatni post chciałabym tu cos powiedziec i dodac. Dwa lata temu moje dziecko zakonczyło szkołę o której własnie mowa i powiem że naprawde natura się na mnie zemsciła,ponieważ jego wiedza jest tak ograniczona że musielismy wykupic korepetycje zeby pociągnąc poziom wiedzy.Nie stac nas na takie korepetycje ale czego sie nie robi dla dziecka!Załuję ze kilka lat temu nie zaczęłam tak walczyc jak to robią teraz rodzice!Zawsze pilnowałam swoje dziecko i starałam się pomagac w lekcjach ale wtedy nie myslałam ze to jest poprostu za mało,że dzieci w innej szkoły i będące w tym samym wieku ma większy zasób wiedzy!A wiec Droga Julko,tu nie rozchodzi się o jakąś pomstę,pokutę za grzechy ale o dobro naszych dzieci które chciałyby miec jakis start w swoje życie i nie pokutowc za to ze miały złe przygotowanie w szkole podstawowej!!!Z poważaniem dla wszystkich rodziców ! KRYSTYNA
Gość

Postprzez emerytowana nauczycielka » So paź 10, 2009 7:25 pm

Zgadzam się Pani Krystyno!Ta odpowiedz jest adekwatna i popieram Pani zdanie!Nie moge jednak zrozumiec Pani Julki,piszacej o nienawiści,popełnianiu błędów,pomsty za to że ktoś chciał dla swojej pociechy jak najlepiej!Co za banialuki!Ja jako nauczyciel miałam też swoje początki i były one czasami bardzo trudne.Często rodzice przychodzili do mnie ze swoimi uwagami dotyczącymi mojego nauczania ale nigdy nawet przez chwilę nie pomyślałam iż kiedys może spadnie na nich kara za to że zwracają mi uwagę,ze za karę Ich dziecko zachoruje lub nie będzie miało dobrej pracy!NIE,Pani Julko,takie uwagi były dla mnie pomocą aby byc jeszcze lepszym nauczycielem!To co Pani napisała jest absurdem i jakims dziwnym wytłumaczeniem,tak jakby to Pani chciała pomsty za to ze Rodzice chca o cos walczyc!Czyzby ta sprawa dotyczyła własnie Pani lub kogoś bliskiego skoro tak godząco uderza Pani w przeciwnika,którym jest w tym przypadku RODZIC?!A Wy Kochani Rodzice walczcie o to aby początki pracy Waszych pociech były jak najlepsze i pamiętajcie ze już od najmłodszych lat wiedza Waszego dziecka wpływa na wykształcenie Waszego dziecka!!!Pozdrawiam!
emerytowana nauczycielka

Postprzez koko » So paź 10, 2009 8:08 pm

Jako dawny uczen a teraz rodzic powiem Wam,ze szkoła która była kilka lat temu już nigdy nie wróci bo zabrakło w niej osoby która nią kierowała!Bardzo miło wspominam tamte czasy a teraz obserwujac co się tam dzieje myślę ze jest coraz gorzej!Nie obchodzi mnie czy Panie nauczycielki mają magistra czy nie ale chciałbym aby chociaz wiedziały co nalezy wymagac od dziecka w podstawówce a co nie!Moje dziecko jest bardzo dobrym uczniem ale jak porównuję wiedzę mojej siostrzenicy (RÓWIESNICZKI MOJEGO DZIECKA),chodzącej do podstawówki oddalonej tylko kilka kilometrów od naszej szkoły to poprostu stwierdzam ze poziom wiedzy mojego dziecka jest o wiele gorszy!!! :(
koko

Postprzez ida » N paź 11, 2009 1:21 pm

widze ze sprawa nabrala tempa,i bardzo slusznie! bylam uczniem w tej szkole i nadal jestem z nia zwiazana jako rodzic.w ciagu ostatnich lat szkola stracila swoj blask i dobra opinie o sobie.poprostu szkola stracila osobe ,ktora nia kierowala,minowicie pania Dyrektor Kruszynska.osoba ta starala sie ze wszystkich swoich sil zbudowac ta szkole nie po to zeby teraz ktos to zaprzepascil.poszanowanie tej kobiety bylo ogromne,panowal respekt ze strony uczniow jak i pracownikow calej szkoly.obserwujac dzisiejsza sytuacje tej szkoly,jeza mi sie wlosy na glowie.kazdy robi sobie co chce,uczniowie,nauczyciele i reszta personelu.pewnego razu bylam osobistym swiadkiem nietrzezwosci osoby pracujacej fizycznie wtej szkole.to jest jeden z tak wielu przykladow z ktorymi wielu z nas nie powinno sie zgadzac.chcemy przeciez jak najlepiej dla naszych maluchow.chcemy dobrego przykladu,dobrego nauczania, intersujacych zajec dla naszych dzieci.temat jest jak rzeka i ciesze sie ze ktos w koncu wpadl na ten znakomity pomysl otwarcia tego forum.piszcie,piszcie,piszcie!!!!! :idea:
ida

Następna strona

Powrót do Rodzice