Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

szkola podstawowa Stary Chwalim

Forum specjalnie stworzone dla rodziców. Jak pomagać naszemu dziecku, jak rozmawiać z nauczycielami czy w końcu czy pozwalać dziecku oglądać telewizje?

Moderatorzy: m.trojnar, apache

szkola podstawowa Stary Chwalim

Postprzez edward(nauczyciel) » N paź 11, 2009 1:36 pm

Hmm.... rowniez pracuje z dzieciakami, ktore sa odzwierciedleniem naszej pracy.Spotykam sie z dobrymi i niestety z niezbyt pozytywnymi opiniami od rodzicow.Ale czy dzieci chetnie i z zaciekawieniem uczestnicza w naszych zajeciach,zalezy to tylko i wylacznie od nas nauczycieli.I obojetnie o jaki przedmiot chodzi!czy to jest jezyk polski czy plastyka.Chodzi tu o dobra organizacje.Nie mam dzieci w tej szkole ale duzo mowi sie o tej szkole w naszym pokoju nauczycielskim.Kiedys uslyszalem taka historie ze byly zle sprawdzone dyktanda co wiaze sie z nieodpowiednimi ocenami.Naprawde brak slow:s :!:
edward(nauczyciel)

Postprzez mela » N paź 11, 2009 7:05 pm

Witam wszystkich zainteresowanych tą szkoła!Jestem rodzicem i cieszę się ze znalazła się osoba która wreszcie zdobyła sie na to aby cokolwiek napisac i"rozbudzic" rodziców!To prawda ze poziom nauczania w tej szkole jest bardzo niski!Moje dzieci ucza sie dobrze ale system nauczania jest dziwny.Czasami człowiek ma wrazenie ze dziecko idace do starszej klasy cofa sie z wiedza poniewaz dostaje taka nauczycielkę ,która zaprzepaszcza to co nauczyła dziecko jej poprzedniczka czyli nauczycielka w młodszej klasie!A tak wogóle to wszystko staje się tam dziwne a to odbija się na naszych pociechach.Najważniejsze dla tej szkoły stały sie chyba juz tylko te SZARE mundurki a przecież to nie wazne co uczen ma na sobie ale to jaką wiedzę ma w sobie!!!
mela

Szkoła Podstawowa w Starym Chwalimiu

Postprzez gość » Pn paź 12, 2009 11:43 am

cytat za chwalimanką -witam - chodziłam do tej szkoły za Pani Dyrektor Kruszyńskiej wg mnie było lepiej, ciekawiej, coś sie działo, ta pani była energiczna, pełna pomysłów, cały czas w ruchu, za tej obecnej Pani dyrektor chodziło rodzeństwo do szkoły i jest jak dla mnie gorzej, dyrektorem powinna być osoba energiczna, pełna pomysłów i wciągająca w te pomysły nauczycieli, rodziców czy dzieciaki, tej szkoły nie widać we wsi i myślę że w gminie, nie ma nadanego imienia, zagospodarowanie za szkołą od strony boiska do piłki nożnej pozostawia wiele do życzenia bo praktycznie go nie ma , przydałby sie tu młody wf-sta, szkolny klub sportywowy; jako mieszkanka chciałbym aby ta szkoła tętniła życiem na codzień, żeby tu sie wiele dobrego działo, żeby ją było widac na zewnątrz wsi czy słychać o niej dobrze, żeby były imprezy, uroczystości otwarte, żeby był wysoki poziom nauczania we wszystkich przedmiotach nauczanych, pomoc wychowawcza dla rodziców itd. itd. aby szkoła była animatorem różnej działności na rzecz naszego wiejskiego jak i szkolnego środowiska. ... oj rozpisałam się.. siema
gość

Postprzez bożena » Pn paź 12, 2009 1:57 pm

J.polski w klasie 4 .....bez komentarza!!! Jak te dzieci maja cokolwiek osiągnąć jak maja taka nauczycielke z ojczystego języka....
O wiele ciekawszy jest odór alkoholu od szanownych pan "sprzątających" szkołę :twisted: Spotkałam sie juz z niejedna opinia ludzi,którzy widzieli,iz w.w. panieX w trakcie pracy w placówce gdzie uczęszczaja nasze dzieci,kupują cwiarteczki..by je niezwłocznie skonsumować w "kanciapie" gdzie tuz za ściana urzeduje (zdawało by sie ) niczego nie domyslają ca sie ( i nie czująca :lol: ) Pani Dyrektor
bożena

Afera Szkoleniowa !!!

Postprzez michel jakson » Pn paź 12, 2009 2:13 pm

Bardzo sie ciesze ze jest takie forum,bo każdy może napisac to co mysli... :D Z tego co mi wiadomo Pani od jezyka niemieckiego ma wystarczające kwalifikacje aby nauczac dzieci , a ze test w barwicach wyszedł nie najlepiej to też wina dzieci, które sie do tego nie przyłożyły.. :shock:
Co do często komentowanej Pani od języka polskiego, popieram powyższe wypowiedzi.. Skoro tyle czasu siedziala na bibliotece to mogla tam zostac do tego nadawała sie idealnie.. :twisted:
I jeszcze jedna sprawa dotycząca historii..Może i dzieci sie cieszą ,że co druga lekcja historii im odpada ale mnie to bulwersuje.... :?
Apeluje by rząd (tzn.dyrektor szkoły) podał się do dymisji!! :lol:
michel jakson

Postprzez ja » Pn paź 12, 2009 3:40 pm

Wiedziałam,że Michael Jakson żyje!!!!! :twisted:
ja

Postprzez Ag » Pn paź 12, 2009 10:10 pm

a ja ukończyłam podstawówkę w Starym potem gimnazjum w Barwicach dostałam się do LO im Księżny Elżbiety, a teraz studiuje na Uniwersytecie Adama Mickiewicza dwa kierunki... nie powinno narzekać się na kadrę a na reformę która utworzyła przyrodę zamiast biologii chemii geografii i fizyki. I nie oszukujmy się szkoła nie zdziała cudów jeżeli uczniowie nic nie będą robić w domu i tu apel do was drodzy rodzice... zamiast pisać tu głupoty lepiej pouczcie się z dziećmi przez zabawę, sprawdźcie czy dzieciaki odrobiły lekcje, a jak mają z czymś problemy niech podejdą do nauczyciela on im nie odmówi pomocy. Zamiast tylko brać czasem też warte coś dać od siebie. Macie wiele pomysłów to je zgłaszajcie, a krytyka na takim forum wiele nie zdziała... pozdrawiam
Ag

podstawowka stary chwalim

Postprzez poprostu rodzic » Wt paź 13, 2009 9:07 am

:evil: witam pania Ag.to ze pani jest taka wybitna i szeroko uzdolniona no to super dla pani ,ale jak bedzie pani miala swoje dzieci to wtedy pogadamy :evil: to ze kazdy z nas jako dziecko umywal sie od nauki to kazdy z nas moze sie przyznac,ale to ze kazde dziecko nic nie robi w domu to juz sie nie zgodze.rodzice( moze nie wszyscy) ale z pewnoscia pomagaja dzieciom jak tylko potrafia,bo wiem to sama po sobie.ale tutaj nie dzieci sa winne takiej reformy tylko ci ktozy ja tworza.i mam tylko nadzieje ze w jutrzejszym dniu,,nauczyciela``szkola stary chwalim wykorzysta ten dzien nuie na piciu kawki tylko na gruntownym zastanowieniu sie jak ma dalej funkcjonowac ta KADRA!!!! mysle ze krytyki i pomyslow znajduje sie tutaj pod dostatkiem :idea: :idea: :idea:
poprostu rodzic

Postprzez niunia » Wt paź 13, 2009 10:07 am

No tak pani Ag. musi Pani mieć swoje dzieci żeby pózniej się wymądrzać, język polski w 4 klasie to jedna wielka porażka....te dzieci cofają się ,to co Panie Węgiełek czy Grzeszczyk lub inne nauczą w klasach 1-3 pozniej jest zmarnowane....żal nie tylko dzieci ale pracy i serca tych nauczycielek. :cry:
niunia

Postprzez Jolanta (rodzic) » Wt paź 13, 2009 12:19 pm

widzę że nie tylko rodzice ale i dzieci (młodzież) piszą tu swoje opinie i to jak dedukuję w tym wypadku rodzic może być nauczycielem właśnie w szkole w starym chwalimiu, Ag gratuluję sukcesów i życzę dalszych, widocznie masz wrodzony talent. Może i pisane są tu głupoty ale nie większe niż twoje, bo po to jest kadra aby dzieci uczyła, umiała nauczyć i przekazać wiedzę, czyż nie za to mają płacone. Nauka w szkole a w domu odpoczynek i wychowanie i na tym my rodzice powinniśmy się skupić. Piszesz że zamiast tylko brać też warto coś dać od siebie i dawliśmy i dajemy: pomysły, uwagi, utrzymujemy z podatków także tą szkołę i nauczycieli a co bierzemy (w tym nasze dzieci) np. pokazują wcześniejsze opinie w tym twoja.
Jolanta (rodzic)

Postprzez rodzic » Wt paź 13, 2009 2:01 pm

Drodzy rodzice myślę że zamiast czepiać się nauczycielki od języka polskiego powinniście się czepić własnych dzieci.Moim zdaniem to Ci rodzice się czepiają których dzieci mają problem z nauką ale najlepiej jest się czepić nauczyciela.Moje dzieci chodzą do tej szkoły i nie mam nic do zarzucenia nauczycielom.Dziwi mnie tylko to ze dorośli ludzie wyciągają brudy w sieci a nie na zebraniach w szkole,jestem też ciekawa ilu z was uczęszcza na takie zebrania :?: :?:
rodzic

Postprzez fiona » Wt paź 13, 2009 2:35 pm

drogi forowiczu z gory,forum jest po to zeby wlasnie takie tematy omawiac z ktorymi inaczej nie mozna sobie dac rady.czy moze pani od jezyka polskiego to ktos dla pani bliski???z pewnoscia pani dzieci ucza sie z tego wlasnie przedmiotu dobrze no bo przeciez za przepisywanie ksiazki do zeszytu mozna tylko dostawac dobre oceny.ale przeciez to nie o to chodzi.!! agdzie przekazywanie wiedzy te pani dla dzieci??ß zreszta nie chodzi tutaj tylko o pania z jezyka polskiego,chyba czytala pani(pan) takze inne posty od poczatku tego tematu :oops:
fiona

Postprzez Ag » Wt paź 13, 2009 3:54 pm

Bawi mnie tylko w tym całym zamieszaniu jedna sprawa... dyrekcja nie jest najwyższą władzą... ja wychodzę z założenia, że pisanie na forum nic nie da a tylko psuje atmosferę... zastanawia mnie tylko ilu z Państwa jest tylko biernym pisarzem na tym forum,a jak przyjdzie do działania to się wyłamie by nie narazić swojego dziecka... a jak będę miała swoje dzieci to będą miały wypoczynek po szkole, ale aktywny i konstruktywny, a nie pisanie na forach, przeglądanie naszej-klasy itp... i dziękuję serdecznie za możliwość nauki na nie swoich błędach i stanowcze rady:) pozdrawiam
Ag

Postprzez rodzic » Wt paź 13, 2009 4:39 pm

Droga Pani Fiono czy zdaje sobie Pani sprawę że przy przepisywaniu podręcznika dzieci utrwalają sobie pamięć? Zapewniam Panią że pani od polskiego to nikt dla mnie bliski. Ciekawa jestem czy wie Pani jak zachowuje się Pani dziecko w szkole i na lekcjach? :twisted:
rodzic

Postprzez bob » Wt paź 13, 2009 5:45 pm

Witam.

Skończyłam podstawówkę w Starym Chwalimiu i bardzo ją sobie chwalę. Nie raz nauczyciele w gimnazjum w Barwicach chwalili nas za umiejętności i wiedzę jaką wynieśliśmy z podstawówki. Dotyczy to zarówno j. niemieckiego, j. polskiego jak i innych przedmiotów. Więc, Drodzy Rodzice, nie zgadzam się z Wami, w tej kwestii, że dzieci z Podstawówki w Starym Chwalimiu są gorsze i słabiej przygotowane. Podzielam zdanie Rodzica i Pani Ag. Jeśli nauczyciele mówią coś o Ich dziecku, są wielce oburzeni i nie wierzą, że ich, na pozór "niewinne" dziecko mogło coś zrobić. A zachowanie dzieci, pozostawia wiele do życzenia. Rodzice, zamiast rozmawiać ze swoimi pociechami, wolą oczerniać Nauczycieli, którzy starają się pomóc a nie utrudniać. Chciałabym jeszcze napisać o zebraniach. Kto z Państwa w nich czynnie uczestniczy? Nie uważacie Państwo, że jeśli ma się jakieś wątpliwości, to lepiej o nich porozmawiać na osobności, albo na zebraniu a nie pisac o nich w sieci?
bob

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rodzice