Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

szkola podstawowa Stary Chwalim

Forum specjalnie stworzone dla rodziców. Jak pomagać naszemu dziecku, jak rozmawiać z nauczycielami czy w końcu czy pozwalać dziecku oglądać telewizje?

Moderatorzy: m.trojnar, apache

Postprzez ania » Wt paź 13, 2009 6:20 pm

też skończyłam tą podstawówke kilka lat temu Bob i Ag - i niestety źle ją wspominam, choć dobrze się uczyłam lecz dopiero w LO nauczyciele potrafili w większości przedmiotów zaszczepić we mnie chęć zaangażowania w naukę czy działalność szkoły (także dyrekcja), tutaj było oczywiście według mojej oceny zbyt małe zaangażowanie w to co się robi a czasami brak umiejętności właściwego podejścia i przekazania wiedzy którą z pewnością uczący mnie nauczyciele mieli, mój tata z tego co pamiętam uczestniczył za każdym razem jak mógł w zebraniach i jak miał uwagi to o tym mówił, starał się być wyważony choć zdarzało się nie raz że miałam mu za złe że bierze stronę nauczycieli a nie nas dzieci; niektórzy mieli z górki nie którzy pod, ja myślę że właśnie miałam pod górkę ....; oczywiście czytając powyższe wpisy może prawda leży jak to się nie raz mówi po środku, ani nie jest tak źle jak piszą nie którzy ani dobrze jak inni... napewno zawsze jest coś do poprawienia i polepszenia..
ania

Postprzez Gość » Śr paź 14, 2009 1:25 am

drodzy postowicze nie myslcie,ze papier wszystko przyjmie i jestescie całkiem anonimowi. kazda osoba ktora poczuje sie waszym postem dottknieta /chociaz moze byc prawda/ma prawo zglosic na policji lub bezposrednio do prokuratora popelnienie przestepstwa/a to dzisiaj modne, bo tak robi gora. prokurator wystepuje do admistratora sieci i w ciagu 48 itd
Gość

Postprzez formalista » Śr paź 14, 2009 8:05 am

oczywiście zgadza się Gościu ale każdy kto pracuje w sferze publicznej powinien sie liczyć z możliwą uzasadnioną krytyką w ramach prawa nie mówiąc już o stwierdzeniach zaistniałych faktów
formalista

Postprzez Gość » Śr paź 14, 2009 8:38 am

Drodzy nauczyciele!
Gość

Postprzez Gość » Śr paź 14, 2009 8:45 am

Drodzy nauczyciele1 W dniu waszego swieta zyczę Wam duzo radosci, wytrwałosci w pracy,sukcesów i jak najmniej zgrzytów rodzic
Gość

szkola

Postprzez mama » Cz paź 15, 2009 6:03 pm

ooo,widze ze to juz koniec!!!???wlasnie teraz widac jak rodzice potrafia sie dac szybko zastraszyc!a gdzie prawda?mamy sie bac prokuratury a w szkole nie boja sie niczego!! :oops: CZARNA ROZPACZ :x
mama

Postprzez Gość » Cz paź 15, 2009 7:02 pm

MK-odsylam do dzisiejszych wiadomosci na tvp.info cytuję "Na zlecenie prokuratury , policja przesłuchuje osoby, ktore na forach internetowych negatywnie wypowiadaly sie o popieranym przez PO prezydencie Szczecina Piotrze Krzystku". Prosze nie byc za pewna, ten pan tez jest osoba publiczną
Gość

Postprzez rodzic » Pt paź 16, 2009 6:32 am

dokładnie wg. informacji internetowej

<Na zlecenie prokuratury policja przesłuchuje osoby, które na forach internetowych negatywnie wypowiadały się o popieranym przez PO prezydencie Szczecina Piotrze Krzystku - podaje portal tvp.info. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył sam Krzystek. Wpisy, które zbulwersowały Krzystka to m.in. użycie wobec niego określenia "Ksyfek".

Zdaniem prezydenta Szczecina, sprawcy dopuścili się przestępstwa pomówienia z wykorzystaniem środków masowego komunikowania. Grożą za to nawet dwa lata więzienia.

Piotr Krzystek złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w maju. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, ale prezydent tę decyzję zaskarżył i postępowanie ostatecznie wszczęto.

- Postępowanie dotyczy publikacji nieprawdziwych treści, szkalujących dobre imię Piotra Krzystka na forach internetowych lokalnych gazet - potwierdza Ewa Rapcewicz-Kluczykow z prokuratury Szczecin-Niebuszewo.

O jakich treściach mowa? Z informacji portalu tvp.info wynika, że chodzi m.in. o wpisy jednego z internautów, który na forach internetowych określał Piotra Krzystka mianem „Ksyfek” oraz „liberałem na niby”, a PO nazywał „Przestępczą Organizacją”. We wpisach, którymi interesuje się prokuratura, internauci wytykali też prezydentowi udział w lokalnych aferach, między innymi w sprawie dotyczącej przekazania stowarzyszeniu związanemu z Opus Dei atrakcyjnej działki w Szczecinie.

W ramach postępowania przesłuchano już kilka osób. Znaleziono je najprawdopodobniej badając tzw. adresy IP komputerów. >
rodzic

Postprzez Gość » Pt paź 16, 2009 4:37 pm

Produkcja EG, MK,JW .Współpraca i rozpowszechnianie MŁ, KK
Gość

Postprzez Gość » So paź 17, 2009 11:26 am

he he zaraz ze smiechu padne :lol: :lol: ........pan radca prawny sie znalazł :lol: :lol: bardziej obawiała bym sie legalności programów komputerowych w tym windows instalowanych w komputerach !!!!!!!!!!!!!!
Drzyjcie chwalimie-rodzice!!!!!! oto pan radca prawny nadchodzi!!!!!!!!!!!!!!!
Zwróce tylko uwage ze to forum dla rodziców i nauczycieli( czyzby to własnie pan gośc nim był-he he :lol: ) i odsyłam pana na fora dotyczące zagadnień prawnych..........tu prosze pole do popisu zostawic rodzicom
do widzenia!!!!!!!!!!!!!!!!
Gość

Postprzez Gość » So paź 17, 2009 11:35 am

dodatkowo prosze zwrócic uwage ,iz nikt tutaj nikogo w obrażliwy,wulgarny czy niezwykle nie stosowny sposób nie nazywa............. i PANIE GOSCIU nadzwyczaj w prawie obeznany - prosze sie nie błażnic tym zastraszaniem!!!!!!!!!!!! żenada!!!!!!!!!! Nie reprezentuje tu interesu jakiejkolwiek strony ......a nawiązuje do tematu-wolności słowa i demokratycznej Polski..........uwzględniając oczywiście wszelkie zachowane normy( takie jak brak wulgaryzmów np.)
Prosze dac sie swobodnie rodzicom wypowiadac-bo to co pisza jest bardzo ciekawe.............i może zwrócę szczególna uwagę na złożenie stosownego wniosku do stosownych władz
KRYTYKA WSKAZANA.....................
Gość

Postprzez Gość » So paź 17, 2009 7:40 pm

Widząc to dość licznie odwiedzające forum przez grono internautów,czytając słowa krytyki pod adresem zdecydowanie niewielu osób, pragne zwrócic (jako rodzic!!!!!) szczególną uwage na ogół,bardzo wykfalifikowanych,niezwykle oddanych swojej pracy,poświęcających jej czas niejednokrotnie po godzinach ,wieloletnie zasłuzonych nauczycieli naszej szkoły!!!!!!! Szkoda,iz tak niewiele osób o tym naspisało-to frustrujące ........................Niepodważalna prawdą jet to,że praca z dzieckim w domu to klucz do sukcesu,klucz do wychowania otwierający przyszłośc naszych dzieci w tym pozbawionym zasad świecie.
Jest rzeczą niemożliwą, nauczenie dziecka biegłego czytania,poprawnego pisania bez syzyfowej pracy rodzica w domu!!!!Jestem matką i wiem to z własnego doświadczenia-z moim dzieckiem codziennie wykonujemy dodatkowe zadania usprawniajace (znacznie) jego prace w szkole.Bez tego mozna marudzic na wiele sposobów. Polemike moge podjąc tylko po ujawnieniu przez zainteresowaną/ego danych osobowych.
Dodatkowo dodam(gdyz widze tu dośc głośny problem sięgający prokuratury),zaznajomiwszy sie odrobine z prawem internetowym,iz nie mozna bez pozwolenia władz sprawdzać osobistych numerów komputera.Potrzebny jest do tego nakaz przy jednoczesnym podejrzeniu popełnienia uzasadnionego przestepstwa.Pozdrawiam
Gość

Postprzez m :-) » So paź 17, 2009 7:42 pm

[quote="Anonymous"]Widząc to dość licznie odwiedzające forum przez grono internautów,czytając słowa krytyki pod adresem zdecydowanie niewielu osób, pragne zwrócic (jako rodzic!!!!!) szczególną uwage na ogół,bardzo wykfalifikowanych,niezwykle oddanych swojej pracy,poświęcających jej czas niejednokrotnie po godzinach ,wieloletnie zasłuzonych nauczycieli naszej szkoły!!!!!!! Szkoda,iz tak niewiele osób o tym naspisało-to frustrujące ........................Niepodważalna prawdą jet to,że praca z dzieckim w domu to klucz do sukcesu,klucz do wychowania otwierający przyszłośc naszych dzieci w tym pozbawionym zasad świecie.
Jest rzeczą niemożliwą, nauczenie dziecka biegłego czytania,poprawnego pisania bez syzyfowej pracy rodzica w domu!!!!Jestem matką i wiem to z własnego doświadczenia-z moim dzieckiem codziennie wykonujemy dodatkowe zadania usprawniajace (znacznie) jego prace w szkole.Bez tego mozna marudzic na wiele sposobów. Polemike moge podjąc tylko po ujawnieniu przez zainteresowaną/ego danych osobowych.
Dodatkowo dodam(gdyz widze tu dośc głośny problem sięgający prokuratury),zaznajomiwszy sie odrobine z prawem internetowym,iz nie mozna bez pozwolenia władz sprawdzać osobistych numerów komputera.Potrzebny jest do tego nakaz przy jednoczesnym podejrzeniu popełnienia uzasadnionego przestepstwa.Pozdrawiam[/quote]
m :-)

Postprzez zmartwiona » Śr paź 21, 2009 4:35 pm

Kochani Rodzice!to co sie tu czyta jest bardzo ciekawe i popieram Was wszystkich,poniewaz sama jestem rodzicem pociech które uczęszczały i uczęszczają do szkoły w st.chwalimiu!Nie wiem czy moge uważac się za idealną mamę ale zawsze starałam się i staram jak tylko mogę aby moje dzieci zabłysneły czyms w szkole.Jestem aktywnym rodzicem bo zebrania szkolne sa dla mnie obowiązkiem i nie ignoruje nigdy złej oceny czy uwagi wystawionej przez nauczyciela!Godzinami przesiaduję z dziecmi nad lekcjami,sprawdzam zeszyty i oceny!Ale jeżeli chodzi o j.polski w klasie czwartej to jest paranoja!To co pani w klasie 1-3 nauczy zostaje zaprzepaszczone i dzieci cofają sie do klasy drugiej ze swoją wiedzą i wiadomościami.Dodam równiez że szkoła ta stała sie taka smutna w której brak jest życia ,dyscypliny i kontroli nad uczniami,nauczycielami i pozostałymi pracownikami szkoły!Dyscyplina porzedniej pani Dyrektor(POCHYLAM NISKO GŁOWE) mineła i juz chyba nigdy nie wróci............a szkoda!Szkoda równiez niektórych nauczycieli ,którzy tak bardzo starają sie aby nasze pociechy wyrosły na madrych i poczciwych ludzi!Dlatego tez,kochani rodzice piszcie co Was boli bo w ten sposób pomożemy naszym dzieciom jak również docenimy prace kilku Pan nauczycielek ,które tak duzo poswiecaja dla naszych pociech czasu!!!Pozdrawiam!!!
zmartwiona

Postprzez Gość » Śr paź 21, 2009 5:10 pm

Oooooo,widze ze i prokuratura zaczyna byc w to mieszana a przeciez nie chodzi tu o zastraszanie prokuraturą ,poniewaz nikt tu nikogo nie obraza!!!I pomyślcie teraz ludzie o zwykłym szarym człowieku ,który pragnie dobra dla swojego dziecka i nie chce aby jego dziecko było zwykłym szarym człowiekiem,wiec znajduje takie forum i pisze dla dobra swojego dziecka.I co się okazuje???Ze nie wolno mu tak pisac bo sciągna na niego prokuraturę!!!To jest okrutne,złe i takie poniżające!Ktos wczesniej napisał ze takie problemy rozwiązuje sie na zebraniu ale wątpię teraz aby ktokolwiek się odezwał i pokazał swoją twarz poniewaz zwykły rodzic nie ma prawa się wypowiadac bo bedzie zastraszany lub zaszkodzi SWOJEMU DZIECKU!!!JAKIE TO SMUTNE!
Gość

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rodzice