Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

problem z nauczycielem

Forum specjalnie stworzone dla rodziców. Jak pomagać naszemu dziecku, jak rozmawiać z nauczycielami czy w końcu czy pozwalać dziecku oglądać telewizje?

Moderatorzy: m.trojnar, apache

problem z nauczycielem

Postprzez natka » So lis 28, 2009 12:03 pm

Witam,
mam dość poważny problem
mojej córki j. angielskiego uczy pewna kobieta. lekcja u niej wygląda strasznie. stosuje drwiny i wyzwiska wobec uczniów ("czego drzecie ryje?"), stosuje ucisk psychiczny, m.in na mojej córce, której już zapowiedziała, że nie zda do następnej klasy. dzieci idą na jej lekcje zestresowane, są zastraszane, a niektóre wychodzą zapłakane. Rzecz ma miejsce nie tylko w klasie mojej córki ale także w innych, które ta kobieta uczy. Wychowawczyni wie co się dzieje i całkowicie stoi po stronie dzieci, jednak nie pomagają rozmowy z tą nauczycielką. Jak w takich warunkach można się czegoś nauczyć?
Niestety nie miałam pojęcia o tym co się dzieje, aż do wczorajszej wywiadówki. We wtorek ma odbyć się spotkanie rodziców z dr i z tą nauczycielką. Moje pytanie brzmi: co jako rodzic mogę zrobić aby pozbyć się tej nauczycielki ze szkoły?
Jakieś petycje dadzą skutek? Chcę za wszelką cenę pozbyć się jej. Nie podaruje...
Proszę o pomoc!
natka

Postprzez m.trojnar » Wt gru 07, 2010 1:20 pm

Jeżeli nie pomogą rozmowy z nauczycielką radzę zwrócić się do Kuratorium Oświaty. To jest organ nadzorujący pracę nauczycieli i ma obowiązek zareagować, a przede wszystkim ma narzędzia do tej interwencji.
m.trojnar
Profesor oświaty

Re: problem z nauczycielem

Postprzez Zamek-Krynica » Cz kwi 14, 2011 12:40 pm

Najpierw radziłbym zgłosić do do dyrektora,ta aby wszystko w sensie formalnym było załatwione. Wtedy napewno będzie wizytacja na lekcji. A czy reszta rodziców czuje podobnie? Jeśli tak,to można ten problem rozwiązać naprawde bardzo szybko,a nauczycielka poniesie konsekwencje.
Zamek-Krynica

Postprzez m.trojnar » Pn kwi 18, 2011 9:44 am

Słusznie, taka jest droga interwencji: nauczyciel, dyrektor, organ nadzorujący. Wizytacja zapowiedziana nie pokaże wszystkich nieprawidłowości, ponieważ nauczycielka będzie pilnować się. Niezapowiedzianych wizytacji nie można prowadzić. Ale Dyrektor jak będzie chciał sprawdzić nauczyciela to mu się to uda.
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Postprzez Bernadeta_eu » Pt cze 03, 2011 7:39 pm

To fakt,prędzej czy później taki nauczyciel "wpadnie" nawet jeżeli wizyta będzie zapowiedziana,a z tego co mi wiadomo to nie może być inaczej. daj znać jak ostatecznie zakończyła się ta sprawa.
www.bernadeta.eu - Pensjonat Biały Dunajec - Zapraszamy
Bernadeta_eu
Lubi rozmawiać

Postprzez julitkakrause » Cz gru 05, 2013 10:42 pm

Jak to rozwiazałas??
julitkakrause

Postprzez kkkiniusia » Śr sty 08, 2014 9:15 am

super
kkkiniusia

Postprzez Natalia1 » Wt sie 12, 2014 7:40 am

Nie do końca zgadzam się z tym, że nauczyciel prędzej czy później wpadnie, ponieważ dyrektorzy nie zawsze chcą głośno przyznać, że w ich szkołach jest problem i przymykają oko na pewne zachowania.
Natalia1

Postprzez NastkaPo4 » Pn wrz 08, 2014 10:29 am

Normalne, że swój będzie bronił swego.
NastkaPo4

Postprzez Grisha » So wrz 13, 2014 7:34 pm

Pamiętajcie, że na dyrektora też można znaleźć bata. Poza tym nie zawsze jest tak, że dyrektor broni nauczycieli do upadłego - wszak w kolejce po etaty czekają całe roczniki młodych nauczycieli. W dyrektorze można zatem znaleźć sojusznika w takich sporach.
Grisha

Postprzez aakosmik » Pn mar 23, 2015 7:04 pm

Zamek-Krynica napisał(a):Najpierw radziłbym zgłosić do do dyrektora,ta aby wszystko w sensie formalnym było załatwione. Wtedy napewno będzie wizytacja na lekcji. A czy reszta rodziców czuje podobnie? Jeśli tak,to można ten problem rozwiązać naprawde bardzo szybko,a nauczycielka poniesie konsekwencje.

Czy owa nauczycielka poniosła już konsekwencje?
aakosmik

Postprzez derolka » Pt cze 12, 2015 9:58 am

m.trojnar napisał(a):Słusznie, taka jest droga interwencji: nauczyciel, dyrektor, organ nadzorujący. Wizytacja zapowiedziana nie pokaże wszystkich nieprawidłowości, ponieważ nauczycielka będzie pilnować się. Niezapowiedzianych wizytacji nie można prowadzić. Ale Dyrektor jak będzie chciał sprawdzić nauczyciela to mu się to uda.

Dzięki, własnie takiej odpowiedzi szukałam:)
derolka

Postprzez makatka » Pn cze 15, 2015 7:51 am

aż nie do wiary, że w XXI wieku nauczyciele wciąż stosuja metody z XIXw . ;/
makatka

Postprzez smelly03 » Cz lip 09, 2015 2:54 pm

makatka napisał(a):aż nie do wiary, że w XXI wieku nauczyciele wciąż stosuja metody z XIXw . ;/

Ja też jest w szoku. Trudno w to uwierzyć.
smelly03

Postprzez olamala » Pt lip 10, 2015 7:26 am

a może poprostu iść z nią konkretnie porozmawiać?
Pamiętaj o sprawdzeniu przenośniki !
olamala

Powrót do Rodzice