Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Jak rodzice mogą się kontaktować z nauczycielami?

Forum specjalnie stworzone dla rodziców. Jak pomagać naszemu dziecku, jak rozmawiać z nauczycielami czy w końcu czy pozwalać dziecku oglądać telewizje?

Moderatorzy: m.trojnar, apache

Jak rodzice mogą się kontaktować z nauczycielami?

Postprzez J.J. » Wt lip 12, 2011 4:15 pm

Witam,
jestem mamą 10 Oli. Córka notorycznie zapomina przekazać mi wiadomości od swojego nauczyciela, co kończy się zazwyczaj brak odrobionego zadania, nieprzygotowaniem na zajęcia, nie zabraniem do szkoły potrzebnych przyborów lub tym, że dowiaduję się o wycieczce szkolej na kilka dni przed wyjazdem, kiedy trzeba zapłacić ostatecznie pieniądze. Próbowałam już rozmawiać z córką na ten temat, ale nie daje to większych efektów, a nie mogę chodzić do szkoły codziennie i pytać nauczyciela o wszystkie nowości...
Myślę, jak rozwiązać ten problem, żeby nie powtarzało się to w przyszłym roku szkolnym. Szukałam na różnych forach nowych pomysłów, ale głównie polecają mi pisać maile do nauczyciela lub skorzystać ze skrzynki grupowej, na którą nauczyciel będzie przesyłał komunikaty. Rozmawiałam już o tym wstępnie z nauczycielem córki, ale on jest raczej niechętny temu, bo obawia się, że rodzice mu skrzynkę zapełnią różnymi drobnymi pytaniami, a ze skrzynek grupowych często maile znikają, bo ktoś może je łatwo usunąć lub ściągnąć do swojego programu pocztowego.

Macie jakieś inne rozwiązania? Rozwiązania on-line najlepiej:)
J.J.

Re: Jak rodzice mogą się kontaktować z nauczycielami?

Postprzez Olka » N lip 17, 2011 1:46 am

Dobrze rozumiem tą sytuację. Sama jestem nauczycielką w klasie 1-3 i dzieci notorycznie zapominają przekazać rodzicom potrzebnych informacji.
Przeglądając ostatnio internet, znalazłam stronę www.dydacto.com , która pozwala na utworzenie profilu nauczyciela, na którym można umieszczać ogłoszenia oraz wysyłać wiadomości. Głównie ma to wspomóc komunikację między uczniami a nauczycielami, ale w tak wczesnych klasach to raczej rodzice powinni sami przeglądać profil nauczyciela i się z nim kontaktować. Wydaje się to bardzo fajną opcją. Sama zamierzam ją wypróbować, muszę tylko do września poczekać:)
Olka

Postprzez Bernadeta_eu » Wt lip 26, 2011 10:12 am

No z jednej strony fajna sprawa,ale czy każdy nauczyciel bedzie chciał założyć konto na takim portalu i potem mieć czas,aby go sprawdzać? Zdecydowanie lepiej byłoby wzięcie nr telefonu do nauczyciela. Z doświadczenia wiem,ze w przypadku dzieci z klas 1-3 bardzo się on przydaje.
www.bernadeta.eu - Pensjonat Biały Dunajec - Zapraszamy
Bernadeta_eu
Lubi rozmawiać

Postprzez Olka » Wt sie 09, 2011 3:49 am

Wiem, to może być problem, żeby przekonać nauczycieli do serwisów takich jak www.dydacto.com . Ale nasze społeczeństwo rozwija się nieustannie i w końcu nauczyciele będą musieli przekonać się do nowoczesnych technologii i zacząć używać ich w swojej pracy. O uczniów też trzeba coraz częściej walczyć w czasach wzrastających konkurencji.
Olka

Postprzez m.trojnar » Śr sie 24, 2011 10:25 am

Podejrzewam, że dla nauczyciela codzienne telefony od połowy rodziców tylko to będzie problem, ponieważ nie będzie w stanie nic zrobić w domu. Może warto z rodzicami ustalić jakiś system powiadamiania między sobą zaczynając od tych rodziców, których dzieci nie mają problemu z przekazywaniem informacji. Umówić kolejność telefonów, albo kto do kogo, itp.
Nasunęła mi się jeszcze taka myśl, może dziecko ma problemy przy odrabianiu lekcji i dlatego nie mówi nic w domu? Może warto zastanowić się nad zmianą metod przy pracy domowej? To powinno dziecku sprawiać przyjemność i nie kolidować z zabawami, lub powodować zmęczenie czy niechęć. ,
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Postprzez nova » Wt paź 22, 2013 8:56 pm

U nas mamy tak zwanego grupowego/klasowego maila i tam mamy kontakt :)
nova

Postprzez Karolcia » Śr lis 27, 2013 8:23 am

Nie jestem przekonana co do portalu, jednak co w oczy to w oczy. :
Karolcia

Postprzez milaaneczka1 » Cz lis 28, 2013 10:20 am

Całkowicie zgadzam się z moją przedmówczynią, lepiej porozmawiać z rodzicem po zebraniu.
milaaneczka1

Postprzez czopkowapani » Cz lis 28, 2013 1:46 pm

Oko w oko najlepsze. Czasem brakuje czasu ale sa telefony:)
czopkowapani

Postprzez maya112 » Pn gru 01, 2014 11:12 am

Może warto zastanowić się nad zmianą metod przy pracy domowej? To powinno dziecku sprawiać przyjemność i nie kolidować z zabawami, lub powodować zmęczenie czy niechęć. ,
maya
maya112

Postprzez Cacalia » Pt gru 05, 2014 7:43 pm

telefonicznie
Cacalia

Postprzez ElzOny7 » N gru 14, 2014 7:55 am

Najlepiej porozmawiać z rodzicem po zebraniu. Można również skontaktować się telefonicznie.
ElzOny7

Powrót do Rodzice