Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Szkoła problem

Forum specjalnie stworzone dla rodziców. Jak pomagać naszemu dziecku, jak rozmawiać z nauczycielami czy w końcu czy pozwalać dziecku oglądać telewizje?

Moderatorzy: m.trojnar, apache

Szkoła problem

Postprzez Martyna » Wt lut 28, 2012 6:37 pm

Witam

W tym roku moje dziecko zaczęło naukę w I klasie gimnazjum podobno w szkole o dobrym statusie. Tylko że w tej placówce w większości nauczyciele chyba uważają się za nietykalnych i mają wszystko gdzieś. Występuje problem gubienia ćwiczeń czy kartkówek przez nauczycieli. Oczywiście nigdy nie jest ich wina, zawsze uczeń jest winien. Najgorzej że takie sytuacje zdarzają się też na lekcjach u wicedyrektorki. A niczego się nie udowodni bo jak? Inny przykład nauczyciela który mówi do ucznia "chcesz w mordę". Albo wychowawczyni która wstawia uwagi za co się tylko da np: Uczniowie nie mają prawa będąc na wyciecze szkolnej na wyjście do ubikacji bo inaczej dostają naganę i musza następnego dnia przyjść z rodzicem do szkoły. Plus o wyborze filmu zawsze decyduję wychowawczyni, która jak ją się spyta na co idą uczniowie do kina mówi że nie pamięta: a później okazuję się że jest to jakiś "tandetny film romantyczny" czy filmy z pod serii "zmierzch" . Jest to dość irytująca sytuacja, bo daję się dziecku pieniądze aby spędził przyjemnie czas w kinie a zamiast tego musi męczyć się na jakimś dennym filmie, i lepiej aby nie kupowało nic do picia bo jeszcze będzie musiało skorzystać z ubikacji.

Nie wiem czy pozostaję coś poza zmianą szkoły albo w jakimś większym gronie rodziców napisać skargi. Tylko że nie zależy mi na ukaraniu kogoś tylko aby nauczyciele nie olewali tak wszystkiego i aby nie zachowywali się jak święte krowy gdzie ich zdanie jest jedyne i ostateczne.
Martyna

Re: Szkoła problem

Postprzez m.trojnar » Pt paź 19, 2012 8:59 am

To niesamowite i aż nieprawdopodobne. Szkoda, że nikt inny nie dopisał nic na ten temat. "Zmierzch" o ile mi wiadomo jest bardzo dobrze postrzegany przez młodzież i dorosłych.
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Postprzez Basiencja » Cz maja 23, 2013 11:06 am

Ja miałam podobny problem z synem w 4 klasie podstawówki. Nie ważne już która to szkoła. Cały zespół dość wiekowy. Pani w klasach 1-3, która uczyła syna, była również nauczycielką mojej koleżanki - czyli Pani uczyła w tej szkole ponad 24 lata (była już na emeryturze). Wiedziałam, że syn nie może usiedzieć na miejscu 45 min. (nie ma ADHD) więc od początku byłam w szkole częstym gościem. Fundowałam klasie wycieczki, sama z nimi jeździłam, pomoce... W 4 klasie już nie miałam takiej możliwości a niestety ta sama Pani została wychowawcą klasy. O problemach w szkole dowiedziałam się od pani psycholog, która prowadziła pozalekcyjne zajęcia rozwijające pamięć. Powiedziała mi, że z dzieckiem dzieje się coś niedobrego. Syn w domu nic nie mówił. Właściwie to po prostu nic nie pamiętał co było w szkole. Zapominał wszystko za bramą szkoły. Wyparcie?
Zaczęłam po niego przychodzić do szkoły. Kiedyś wyszedł z płaczem, dostał kijem od szczotki od woźnej. Wzięłam go za rękę i od razu do dyrektorki. A tam - jak w sali tronowej długa droga pod słońce do biurka pani dyrektor. I od pierwszych kroków pretensje, jak dziecko śmie wchodzić do jej gabinetu w kurtce, nie ważne, że dziecko płacze...
Potem dopiero okazało się, że syn został dyżurnym winnym wszelkiego zła. Wielokrotnie karcony publicznie przez Panią nauczycielkę, w czym popierała go p. dyrektor i pedagog szkolny. Nie chcę już opisywać całej gehenny.
Poszłam z synem do rejonowej poradni wychowawczo - zawodowej. Po badaniach psychologicznych okazał się, że szkolny nieuk ma iloraz 130 i słuch absolutny. Problem tkwił tylko w tym, że rozwijał się wolniej emocjonalnie niż intelektualnie. Pani psycholog poradziła mi, żeby jak najszybciej zabrać syna z tej szkoły, że zna to ciało pedagogiczne i że z nimi się nie dogadam.
Tak zrobiłam. W drugiej szkole młoda kadra, zupełnie inna sytuacja. Dziecko odżyło, ale problem zapominania o trudnościach został. Nie wiem jak długo będziemy z tym walczyć.
No i ciekawe jak będą pracowali nauczyciele do 67 r.ż.
Basiencja

Postprzez laleczkachacky » Śr lis 06, 2013 10:20 pm

Pewnie juz zawsze......
laleczkachacky

Postprzez ssaharakkot » So lis 30, 2013 8:31 pm

Szkola szkole nie rowna...
ssaharakkot

Postprzez Aamir » So gru 13, 2014 9:03 am

To jest bardzo miłe zakładać wielkie dzięki .... !!! :P :lol: :roll:

Postprzez KoniKWawa » Pt gru 26, 2014 8:48 am

Dzieki
KoniKWawa

Postprzez samurajjka » Cz lut 12, 2015 6:31 am

Tak czytam z niedowierzaniem. Należy dużo siły i wytrwałości
samurajjka

Postprzez drewkowy25 » Pn lut 16, 2015 2:02 pm

Powinnaś się zastanowić nad zmianą gimnazjum, możliwe ze gdzieś w pobliżu jest dużo lepsze
drewkowy25

Postprzez szpika88 » Pn lut 16, 2015 3:13 pm

Ja jestem tego samego zdania. Ja na Twoim miejscu poszukałabym innego gimnazjum.
szpika88

Postprzez tofik12 » Śr lut 18, 2015 5:31 pm

Ja tak samo zmieniłabym szkołę. To według mnie najlepsze rozwiazanie.
tofik12

Postprzez 1dorota » Śr lut 18, 2015 8:56 pm

jeśli są takie problemy ze szkołą może rzeczywiście warto zastanowić się nad zmianą szkoły. Po co dziecko i ty macie się męczyć. Rzekoma renoma szkoły to nie najważniejsza rzecz gdy za tym nie idzie przekazywanie wiedzy.
1dorota

Postprzez barbakrak » So mar 14, 2015 7:22 pm

Dlaczego jeszcze nie napisaliście skargi do Kuratorium? Powinni coś poradzić.
barbakrak

Postprzez kata89 » So mar 21, 2015 12:15 pm

No własnie Kuratorium to podstawa a jaak nie to media- siła potęgi:)
kata89

Postprzez derolka » Pt cze 12, 2015 9:58 am

m.trojnar napisał(a):To niesamowite i aż nieprawdopodobne. Szkoda, że nikt inny nie dopisał nic na ten temat. "Zmierzch" o ile mi wiadomo jest bardzo dobrze postrzegany przez młodzież i dorosłych.

Dzięki, własnie takiej odpowiedzi szukałam:)
derolka

Następna strona

Powrót do Rodzice