Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Jakie są różnice między szkołą prywatną a państwową?

Forum specjalnie stworzone dla rodziców. Jak pomagać naszemu dziecku, jak rozmawiać z nauczycielami czy w końcu czy pozwalać dziecku oglądać telewizje?

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

Jakie są różnice między szkołą prywatną a państwową?

Postprzez drapulex » Pt maja 06, 2016 8:52 am

Jakie są według Was główne różnice między szkołą prywatną a państwową i gdzie lepiej posłać dziecko? Mi konkretnie chodzi o szkołę muzyczną do jakiej chcę wysłać moje dziecko, ale wiele różnić jest pewnie podobnych zarówno jeśli chodzi o szkołę muzyczną a normalną. Do jakiej lepiej posłać dziecko Waszym zdaniem?
drapulex

Re: Jakie są różnice między szkołą prywatną a państwową?

Postprzez Tolena » Cz wrz 15, 2016 11:22 pm

Ktoś miał okazję porównać takie szkoły? Ciekawi jesteśmy wyników.
Tolena

Postprzez arbuzova » Wt wrz 20, 2016 11:43 am

Szczerze mówiąc w przypadku szkoły muzycznej wydaje mi się ze lepszy poziom jest nawet w państwowej, bo zatrudniają oni naprawdę świetna kadrę. Za to prywatne wiadomo, stawiają na indywidualne potrzeby uczniów co w przypadku instrumentów wymagających dyscypliny nie zawsze będzie dobrym pomysłem.
arbuzova

Postprzez annadekiel » Pt lis 25, 2016 10:52 am

Hej,

też mi się wydaje, że akurat w przypadku szkoły muzycznej lepiej jest skorzystać z oferty szkół państwowych, przynajmniej na początkowym etapie. Nie ma sensu przepłacać. Być może potem warto pomyśleć o zajęciach dodatkowych.
annadekiel

Postprzez MarDeb » N gru 11, 2016 1:58 pm

W Warszawie są 3 szkoły muzyczne państwowe. Tylko jedna ma w miarę zrównoważone nauczanie. Druga stawia na muzykę a trzecia na przedmioty ogólne.
Gry dla przedszkolaków: http://www.debinski.edu.pl/
oraz projekty znajomych: http://www.martimed.net a także http://www.adamus.waw.pl
MarDeb
Lubi rozmawiać

Postprzez drakhtul » Cz gru 15, 2016 11:28 am

A poza szkolami muzycznymi? Tez jestem ciekaw poziomu w takich szkolach.
nie.
drakhtul
Lubi rozmawiać

Postprzez gunkires12 » Pn mar 27, 2017 6:13 pm

y szkołą społeczną a prywatną

ODPOWIADA
PYTANIE
Proszę o wyjaśnienie, na czym polega różnica między szkołą społeczną a prywatną?

ODPOWIEDŹ

Zasadnicza różnica pomiędzy szkołą społeczną a szkołą prywatną dotyczy jej organu założycielskiego.

Szkołę społeczną zakłada osoba prawna będąca stowarzyszeniem, czyli dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem. Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy społecznej członków. Szablonowym przykładem takiej placówki jest szkoła założona przez stowarzyszenie rodziców. W przeciwieństwie do szkół prywatnych nie jest nastawiona na zysk. Stowarzyszenie zakładane jest w celach niezarobkowych. Zatem wszystkie uzyskane pieniądze są wydawane na cele statutowe szkoły.

Szkołę prywatną natomiast zakłada osoba fizyczna. W odróżnieniu od szkoły społecznej, przynoszenie zysków może być wkalkulowane w jej działalność. Oznacza to, że w szkole prywatnej prowadzonej przez osobę fizyczną możemy spodziewać się comiesięcznych opłat.
gunkires12

Powrót do Rodzice