Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Potrzebna rada od nauczyciela

Forum Maturzysty. Zapraszamy do wymiany doświadczeń i pomysłów.
Wszystkie posty o "pisaniu prezentacji maturalnych" będą natychmiast kasowane, a konto użytkownika z którego zostanie dokonany ten wpis zostanie usunięte!

Moderator: m.trojnar

Potrzebna rada od nauczyciela

Postprzez MM92 » Pn lis 29, 2010 11:34 am

Witam. Piszę tutaj mój temat, bo nie pasował do innych działów.
Potrzebuję rady od nauczyciela w sprawie matury. Mój problem polega na tym, że nie wiem czy zostanę do niej dopuszczony.
Od września wiele razy nie było mnie w szkole. Na pierwszych godzinach, ostatnich lub przez cały dzień. Ma to związek z moją chorobą. Gdy chodzę do szpitala albo mam ataki bólu nic nie mogę poradzić i dlatego mam te nieobecności ( tak, leczę się i biorę leki, ale niewiele to daje ). Mój wychowawca, u którego się usprawiedliwiam wie, że jestem chory, ale nie chce wiedzieć na co ( taka z niego osoba ).
Moje pytanie, czy jeśli przekroczę próg 50% nieobecności to już na pewno nie zdam półrocza/ nie zostanę dopuszczony do matury? Nauczyciele patrzą na mnie krzywo, ale nadrabiam oceny i nie będę miał raczej żadnych zagrożeń.
Proszę bardzo o odpowiedź czy coś da się zrobić w takiej sytuacji. Potrzebuję zdać maturę w tym roku z pewnych powodów.
MM92

Postprzez m.trojnar » Wt gru 07, 2010 1:29 pm

Przekroczony próg 50% nieobecności ale NIEUSPRAWIEDLIWIONEJ jest podstawą do niedopuszczenia do egzaminu. Życze dużo zdrowia i udanych egzaminów.
m.trojnar
Profesor oświaty

Re: Potrzebna rada od nauczyciela

Postprzez anna2wa » Śr sty 08, 2014 6:52 pm

tak jak wyżej :)
W naszej ofercie znajdziesz na przykład powiększanie ust Gdynia a także wiele odmładzających zabiegów.
anna2wa

Postprzez dassowa » Wt kwi 21, 2015 9:29 am

Przekroczony próg jest podstawą ale czy Dyrektor może zrobić wyjątek?
dassowa

Postprzez m.trojnar » Śr maja 06, 2015 11:30 am

Nie może.
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Postprzez eskulapka » Pn cze 08, 2015 9:23 am

Bardzo dziękuję za obszerne wyjaśnienia:)
eskulapka

Postprzez olamala » Pt lip 10, 2015 7:28 am

Pamietaj aby wszystko udokumentować wtedy nie powinno być problemu.
Pamiętaj o sprawdzeniu przenośniki !
olamala

Postprzez mieleczekk » Pn lip 13, 2015 2:34 pm

olamala napisał(a):Pamietaj aby wszystko udokumentować wtedy nie powinno być problemu.

Dokładnie tak musisz zrobić. Podzielam opinie.
mieleczekk

Postprzez szubert » Wt lis 03, 2015 9:51 am

Bardzo dziękuję za wszystkie cenne wskazówki. Mam nadzieję że będę mógł się kiedyś odwdzięczyć.
szubert

Postprzez Gooral » Pn sty 11, 2016 7:15 pm

Dopuszczenie do matury to osobny temat, pytanie jednak, czy ze względu na swoją chorobę jesteś w stanie się do niej odpowiednio przygotować?
Gooral

Postprzez jannczur » Śr lut 17, 2016 9:31 am

Gdy przekroczy sie próg 50% następuje tzw nieklasyfikacja semestralna. Wtedy to nauczyciele mogą zrobić dodatkowy egzamin szkolny komisyjny z całego I semestru. Pozdrawiam
jannczur

Postprzez JakubKCC » Śr mar 02, 2016 11:11 am

Ale w tym przypadku chodzi o niedopuszczenie do matury, a to mogą regulować inne przepisy, które sprawiają, że dyrektor nie może zrobić wyjątku. Zresztą w przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności nawet nie byłoby jak podeprzeć wniosku do dyrektora, czy nawet kogoś wyżej, w kuratorium.
Dokumentacja medyczna i opinia lekarza prowadzącego powinna załatwić sprawę, nawet jeśli trzeba będzie się nachodzić za tym. Byc może lekarz wypisze taką opinię na podstawie kompletnej kartoteki, w której będą informacje o każdej Twojej wizycie w szpitalu/na sorze/gdziekolwiek.
Znajdujemy się w samym środku kryzysu (... )o śmiertelnie poważnym, ogólnoświatowym znaczeniu. (...) To światowy kryzys edukacji." - Martha Nussbaum.
Obecnie studia Kraków
JakubKCC

Powrót do Matura