Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Co po maturze?

Forum Maturzysty. Zapraszamy do wymiany doświadczeń i pomysłów.
Wszystkie posty o "pisaniu prezentacji maturalnych" będą natychmiast kasowane, a konto użytkownika z którego zostanie dokonany ten wpis zostanie usunięte!

Moderator: m.trojnar

Re: Co po maturze?

Postprzez JakubKCC » Śr mar 02, 2016 11:21 am

Ogólnie trendy zmieniają się szybko. Jakoś rok temu widziałem w sieci zagranicznej art., który mówił o tym, że zaczynają się trudne czasy dla absolwentów "nieśmiertelnego" chyba prawa.
Innym takim nieśmiertelnym kierunkiem jest informatyka. Tylko, że w tę to ja wierzę, bo informatyzacja dotyka wszystkich gałęzi przemysłu i biznesu, więc to wydaje się niegłupim pomysłem.

Ale nie ma co też lekceważyć studiów humanistycznych , gdzie nauczysz się umiejętności szerokich, dających wiele możliwości, ale wymagających uzupełnienia. Np absolwenci filozofii są cenieni w niektórych korporacjach za sposób, w jaki myślą.
Znajdujemy się w samym środku kryzysu (... )o śmiertelnie poważnym, ogólnoświatowym znaczeniu. (...) To światowy kryzys edukacji." - Martha Nussbaum.
Obecnie studia Kraków
JakubKCC

Postprzez eigh0eene » Cz mar 03, 2016 10:54 am

po co patrzeć na to co będzie modne za kilka lat? Rynku nie da się przewidzieć w stu procentach, wiadomo można mieć jakieś spekulacje ale jest to nic innego jak wróżenie. Po co robić coś z czego będzie "kasa" jak się tego nienawidzi. Ludzie! róbmy to co jest dla nas fajne i przyjemne, nie zależnie czy to rachunkowość, prawo, lingwistyka czy sztuka. Problemem jest to że młodzi ludzie, którzy kończą szkołę średnią w większości nie wiedzą co chcieliby robić w życiu, nie odkryli pasji. Wina tu leży najprawdopodobniej po stronie samego systemu
Polecam gorąco zaprzyjaźnioną stronę windykacja Warszawa
eigh0eene

Postprzez cebulak1150 » Pt mar 04, 2016 1:42 am

Uważam, że studia w dzisiejszych czasach nie są już gwarantem sukcesu przyszłego. Jeżeli maturzysta ma predyspozycję/zainteresowania to powinien iść tą drogą - duża szansa że coś pozytywnego z tego wyniknie w przeciwieństwie do studiów z rozsądku.
cebulak1150

Postprzez bbookk » Wt mar 08, 2016 8:01 am

Studia może i nie gwarantują pracy ale zawsze masz papierek oraz wyższe wykształcenie, warto studiować dla samego siebie
bbookk

Postprzez jejkkaa » Pn mar 14, 2016 8:21 am

Wiele osób wybiera teraz zawodówkę, pewny zawód i pewna praca. Teraz po studiach bardzo ciężko o etat.. za dużo mgr :)
jejkkaa

Postprzez mattrryca » Śr mar 16, 2016 1:20 pm

Ja wybrałam liceum techniczne tzw zawodówkę. Rodzice rwali włosy z głowy że jak do zawodówki?? A teraz ja mam swój zakład fryzjerski a moje koleżanki mające 5 w liceach siedzą na bezrobociu ;)
mattrryca

Postprzez dzienna » Pn mar 21, 2016 12:01 pm

Po studiach do pracy, na niczym tak człowiek nie zbiera doświadczenia i umiejętności jak na pracy zaraz po studiach
dzienna

Postprzez wetwetwet » Śr kwi 20, 2016 12:22 pm

po maturze studia a po studiach praca :) kolej rzeczy co zrobić taki los :)
wetwetwet

Postprzez Sevenen » Śr maja 04, 2016 6:54 am

Po maturze polecam pójście na studia. Jest to moim zdaniem najlepsze wyjście, bo teraz bez studiów nie znajdziecie pracy.
Sevenen

Postprzez Gronul » Pn cze 06, 2016 9:35 pm

Po maturze tylko i wyłącznie studia. Teraz bez wyższego wykształcenia ciężko znaleźć pracę gdziekolwiek nawet w charakterze sprzątaczki.
Gronul

Postprzez rybbyn » Wt cze 07, 2016 11:06 am

Po maturze studia zaoczne i praca :)
rybbyn

Postprzez dzabko14 » Wt cze 21, 2016 9:02 am

Po maturze studia, a jak nie to McDonald, chyba, że ktoś po technikum. :D
Ogromny wybór baz danych tylko w http://www.infobrokering.com.pl!

Szukasz sprzętu budowlanego? Sprawdź http://baukrane.com.pl/!
dzabko14

Postprzez koffinkka » Pt cze 24, 2016 10:15 am

po maturze na studia
koffinkka

Postprzez Trevnarr » Wt lip 05, 2016 9:12 am

Po maturze studia i praca. Nie polecam samych studiów lub samej pracy. Nawet na dziennych można pogodzić studia z pracą.
Trevnarr

Postprzez mikaaa89 » Śr lip 20, 2016 11:11 am

Po maturze studia! Poznaj siebie i zastanów się nad przyszłością.
mikaaa89

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Matura