Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Co po maturze?

Forum Maturzysty. Zapraszamy do wymiany doświadczeń i pomysłów.
Wszystkie posty o "pisaniu prezentacji maturalnych" będą natychmiast kasowane, a konto użytkownika z którego zostanie dokonany ten wpis zostanie usunięte!

Moderator: m.trojnar

Re: Co po maturze?

Postprzez kozak16 » Pt mar 24, 2017 12:50 pm

A czy w ogóle warto się uczyć, w sposób tradycyjny oczywiście, zdawać jakąś maturę, robić studia, pisać jakiś pracę etc? Wszakże dzisiaj w cenie jest zupełnie co innego: spryt, odwaga, skłonność do ryzyka, umiejętność poruszania się na rynku i zdobywania klientów
kozak16

Postprzez zyta528 » Śr maja 10, 2017 1:55 pm

Niby tak, ale mimo wszystko inni patrzą na ciebie z góry gdy nie masz chociaż matury. Obojętnie czego by sie nie zrobiło, jakiej rzeczy nie odkryło. Ludzie będą cię uważali za człowieka prostego i nawet leniwego, bo skoro taki mądry to dlaczego matury nie ma. Więc te minimum jakim jest matura to każdy powinien mieć. Studia to już inną drogą.
zyta528

Postprzez rutwal9 » Pt maja 12, 2017 1:56 pm

Ja postanowiłam zdawać na Uniwersytet medyczny w Gdańsku. Chciałabym zostać pielęgniarką. Mam nadzieję, że zdam tak maturę aby się dostać.
rutwal9

Postprzez Kolina » Pn maja 15, 2017 2:11 pm

najpierw zrobić na studia potem studiować i znowu do roboty, tylko już lepszej
Kolina

Postprzez Mark12351 » Cz cze 01, 2017 7:25 am

Ja robię sobie rok przerwy. Chcę ten rok wykorzystać na maxa. Pojechać do pracy na parę miesięcy do ciotki, do Szkocji, może pozwiedzać. Ogólnie trochę popracować nad językiem angielskim. A potem się zobaczy. Jeszcze nie wiem na jakie studia chcę iść. A na maturze zdawałam i matematykę i biologię i WOS. Więc kompletnie przeciwstawne przedmioty.
Mark12351

Postprzez zarobiona » Pt cze 02, 2017 1:29 pm

Najwazniejsze, ze masz plan ktory realizujesz :) Jezyk angielski z pewnoscia przyda ci sie na dzisiejszym rynku pracy. Wracajac do tematu to duzo ludzi sugeruje podazanie za swoimi pasjami itp .. do konca sie z tym nie zgadzam, zaraz wytlumacze dlaczego. Trzeba sie zorientowac na co jest aktualnie popyt oraz na co jest duza szansa, ze w przyszlosci bedzie. Podazajac tylko i wylacznie za swoimi pasjami, mozemy przezgapic mnostwo sciezek kariery. Moim zdaniem jednym z bardziej przyszlosciowych kierunkow jest informatyka oraz jej pochodne. Dla przykladu Wyższa Szkoła Bankowa ma swojej ofercie studia e-commerce po skonczeniu ktorych mamy o wiele wyzsza szanse na znalezienie pracy niz powiedzmy po humanistyce. Komputery i internet istnieja juz od dawna .. ale patrzac na perspektywe czasu dopiero raczkuja, takze prace w branzy bez wiekszego problemu powinnismy znalezc. A jakie jest wasze podejscie do tego kierunku? Uwazacie podobnie?
zarobiona

Postprzez elza23 » Cz lip 06, 2017 12:51 pm

Ja jednak uważam inaczej. Bo po co mam się całe życie męczyć z czymś co mi nie sprawia przyjemności i co mnie nie interesuje. Pieniądze to nie wszystko. A i tak jak człowiek coś robi z pasji to zawsze się na tym lepiej wychodzi
elza23

Postprzez Benekx » Pt paź 06, 2017 9:08 am

moim zdaniem najlepiej jakas praca niz studia ale ta praca nie moze byc dot kopania rowow, tylko cos juz z wyzszej polki, da sie, bo sam tak mialem, ze dzien po maturze wilem na rozmowe kwalifikacyjna i moze stawke mialem niewolnika, to dosc szybko pracodawcy mnie zatrudniali, przez to, ze lepiej widza gdy pracownik ma juz praktyczne doswiadczenie na stanowisku niz jakies teorie na studiach.
Benekx

Postprzez MartynaWeiss » Pn paź 16, 2017 1:04 pm

Coraz bardziej popularny robi się gap year - czyli rok przerwy na podróżowanie, zwiedzanie... i zastanawianie się co chcemy robić w przyszłości ;) na taki przywilej mogą sobie jednak poradzić nieco bogatsi absolwenci... albo Ci bardziej zaradni ;)
MartynaWeiss

Postprzez Bubax » Wt paź 24, 2017 11:30 am

No ja bym w tym gap year zrobił sobie szansę na znalezienie super pracy a nie opierdzielanie się.
Polecane gm forte odchudzanie oraz efekty i opinie.
Bubax

Postprzez Kitkux » Śr lis 08, 2017 9:29 am

Ja bym poszedł do pracy odrazu, szkoda marnować czasu na studia.
Najlepsze tabletki na odchudzanie GM Forte jako nowość na rynku odchudzania 2018
Kitkux

Poprzednia strona

Powrót do Matura