Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Matematyka obowiązkowa

Forum Maturzysty. Zapraszamy do wymiany doświadczeń i pomysłów.
Wszystkie posty o "pisaniu prezentacji maturalnych" będą natychmiast kasowane, a konto użytkownika z którego zostanie dokonany ten wpis zostanie usunięte!

Moderator: m.trojnar

Matematyka obowiązkowa

Postprzez Pawellos » Śr wrz 16, 2015 6:43 pm

Witam,
czy wg. Was matematyka powinna być obowiązkowa na maturze, czy też nie.
Mam dwoje znajomych, którzy zostali pokrzywdzeni przez system i nie mogą pójść dalej bo niestety jest to ich pięta achillesowa.
Pawellos

Re: Matematyka obowiązkowa

Postprzez Krzysiek.P » Śr paź 07, 2015 8:31 am

Byłem w pierwszym roczniku, który pisał obowiązkową matmę. Potraktowałem to jak taki "quest", zadanie do zaliczenia, dodatkowe wyzwanie. Bez tej matmy zbyt łatwo byłoby dostać średnie wykształcenie. To egzamin dojrzałości i matematyka jest do tej dojrzałości potrzebna. Funkcje i geometria mało się w życiu przydadzą. Tu chodzi bardziej o to, by radzić sobie z wyzwaniami, nawet jeśli są jak wiatr w oczy.
Krzysiek.P

Postprzez Olek29 » Pt sty 29, 2016 7:07 pm

Również byłem w pierwszym roczniku który pisał maturę z matematyki i byłem bardzo zadowolony. Uważam, że to bardzo dobrze, bo przynajmniej dzieci będą się przykładały do nauki matematyki, nie muszą być orłami, ale podstawy trzeba znać. Dla kogoś matematyka może być piętą Achillesa, ale dla kogoś język polski, więc teraz jest sprawiedliwie, moim zdaniem :D
Olek29

Postprzez Ghost » Pt lut 19, 2016 7:58 pm

Weźmy pod uwagę jedną rzecz. Egzamin maturalny z matematyki tak naprawdę powinien być nazywany egzaminem z logiki. Zadania w większości przypadków nie wymagają skomplikowanych obliczeń, lecz właśnie logicznego myślenia.
Ghost

Postprzez trrennda » Pn lut 22, 2016 10:24 am

Ghost napisał(a):Weźmy pod uwagę jedną rzecz. Egzamin maturalny z matematyki tak naprawdę powinien być nazywany egzaminem z logiki. Zadania w większości przypadków nie wymagają skomplikowanych obliczeń, lecz właśnie logicznego myślenia.

czego niestety brakuje uczniom oraz w podstawie programowej. Myslę że powinien powstać osobny przedmiot zwany Logiką
trrennda

Postprzez eigh0eene » Cz mar 03, 2016 10:52 am

dlaczego matematyka miałby być nieobowiązkowa, skoro j. polski jest obowiązkowy? Matematyka jak i język są niezbędne w naszym życiu a coraz częściej widać że ludzie sobie nie radzą z prostymi zadaniami. Nie oszukujmy się matematyka na maturze jest na taki niskim poziomie, że każdy powinien ją zdać
Polecam gorąco zaprzyjaźnioną stronę windykacja Warszawa
eigh0eene

Postprzez wetwetwet » Śr kwi 20, 2016 12:24 pm

dobrze byłoby gdyby dwa najważniejsze przedmioty były na maturze, ale wówczas cały plan nauki powinien być lepiej rozwinięty wtedy nie podchodziłoby się do matury z matematyki ze strachem.
wetwetwet

Postprzez Sevenen » Śr maja 04, 2016 6:53 am

Ja szczerze mówiąc nie do końca wiem po co wprowadzili obowiązkową matematykę. Przecież nie każdy musi znać ją na takim poziomie.
Sevenen

Postprzez maaritt » Pn cze 13, 2016 5:54 am

matematyka uczy logicznego myślenia, podstawy powinien opanowac każdy
maaritt

Postprzez nardinni » Cz cze 16, 2016 7:21 am

Moim zdaniem zagadnienia poruszane na maturze sa banalne, a pomagają dzieciakom nauczyć się logicznego myślenia. Jestem jak najbardziej na tak.
nardinni

Postprzez Trevnarr » Wt lip 05, 2016 9:11 am

Ta matura z matematyki jest tak prosta, że wstyd jej nie zdać. Nie wiem dlaczego niektórzy mają problem z tym, że jest obowiązkowa.
Trevnarr

Postprzez klamotka » Pn lip 11, 2016 12:16 pm

Ja pisalam obowiazkowa matematyke i krzywda mi się nie stała, to sa naprawde podstawy które każdy przyswoi bez problemu.
klamotka

Postprzez kodzirro » Pn wrz 26, 2016 1:33 pm

Matematyka może zostać obowiązkowa, wystarczy się przyłożyć do nauki i każdy zda.
masaż toruń To Twój wymarzony relaks
kodzirro

Postprzez bennika » N paź 02, 2016 11:42 am

uważam że matematyka uczy logicznego myślenia i bardzo dobrze że jest obowiązkowa ;)
bennika

Postprzez krata323 » Pn paź 03, 2016 9:55 am

Matematyka powinna być obowiązkowa, jest tak prosta, że nie napisać na 30 % to wstyd..
krata323

Następna strona

Powrót do Matura