Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Korepetycje

Udzielasz korepetycji, szukasz korepetytora, to miejsce dla Ciebie.
Wszystkie posty o "pisaniu prezentacji maturalnych" będą natychmiast kasowane, a konto użytkownika z którego zostanie dokonany ten wpis zostanie usunięte!

Moderator: m.trojnar

Korepetycje

Postprzez walach » Cz wrz 08, 2011 8:01 pm

Prowadzę korepetycje z kilkoma uczniami. Zastanawiam się czy nie ma jakiegoś sposobu, żeby poświęcali oni więcej czasu na naukę, ale bez mojego udziału. Nadmienię, że rodzice woleliby uniknąć płacenia dodatkowo.
walach

Re: Korepetycje

Postprzez m.trojnar » Pt wrz 09, 2011 9:07 am

Korepetycje mają na celu pomóc dziecku zrozumieć materiał, ponieważ samodzielnie nie był w stanie tego opanować. Więc bez udziału nauczyciela chyba trudno to osiągnąć. Co innego jeżeli dziecko przygotowuje się do jakiegoś egzaminu i potrzebuje tzw "popychacza". Wtedy byłoby to możliwe ale jak to zrobić aby więcej poświęcali czasu samodzielnie to nie mam pomysłu.
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Postprzez tyton » Pt wrz 09, 2011 5:38 pm

To chyba oczywiste, wystarczy im zadać więcej pracy domowej. Ale, tak jak pisze [b]m.trojnar[/b], gdyby uczeń był w stanie samodzielnie wykonywać ćwiczenia, nie potrzebowałby korepetycji. I korepetycje nie pomogą, jeśli uczniowie nie wykażą najmniejszej chęci pracy. Rozumiem że chcesz po prostu ich doedukować w jakiś sposób, kiedy na przyjmowanie chętnych nie ma już czasu ani ochoty.
tyton

Postprzez walach » So wrz 10, 2011 5:52 pm

Z tym że muszę nie tyle tą pracę domową przygotowywać i sprawdzać, co wyjaśniać błędy uczniom, a i to po fakcie (czyli dawno po ich popełnieniu). To wszystko optymistycznie zakładając, że ci uczniowie będą pracę domową odrabiać.
walach

Postprzez walach » Cz wrz 15, 2011 4:33 pm

W porządku, chyba zacznę korzystać w pewnym stopniu z http://www.wsipnet.pl, który u mnie niedawno wprowadzili (niektórzy uczniowie na korepetycjach mają zeszyty z wsipu, ale reszta oczywiście nie ma). Będzie podwójnie ciężko, bo będę na L4 :oops:
walach

Postprzez maqwe » Pn paź 21, 2013 7:56 pm

Ja zgłaszam gotowość do korepetycji z j. polskiego :)
maqwe

Postprzez till » Pn paź 28, 2013 11:45 pm

mam podobny problem :)
till

Postprzez gulasz » So lis 23, 2013 5:10 pm

no a strona o korkowcach? :)
gulasz

Postprzez aaagul45 » Cz gru 18, 2014 7:44 am

Ale, tak jak pisze m.trojnar, gdyby uczeń był w stanie samodzielnie wykonywać ćwiczenia, nie potrzebowałby korepetycji. I korepetycje nie pomogą, jeśli uczniowie nie wykażą najmniejszej chęci pracy. Rozumiem że chcesz po prostu ich doedukować w jakiś sposób, kiedy na przyjmowanie chętnych nie ma już czasu ani ochoty.???
We are the pioneers in providing LX0-102 - latest dump and 1Y0-A26 - certkiller - braindumps.com exams with northwood exam pass www.goucher.edu Download our latest passguide gmat and Florida Memorial University ccna or pass real exam
aaagul45

Postprzez karmelek19 » Śr lut 25, 2015 12:50 pm

Aktualne te korki.Moze napisz to sie umóie .Musze sie doszlifowac troche.
karmelek19

Postprzez mmaddogg » Śr mar 04, 2015 1:12 pm

Ja poporsze o szersze informacje na priv. Jaki jest koszt?
mmaddogg

Postprzez KKasia » Pt kwi 03, 2015 8:02 pm

To temat sprzed 4 lat, do tego nie dotyczy oferty korepetycji, tylko porady.

A odpowiadając na pytanie, to rodzice powinni przypilnować swoje pociechy, żeby siedziały nad książkami (skrót myślowy - równie dobrze mogą to być jakieś zadania online czy coś podobnego), zamiast grać/patrzeć na tv(niepotrzebne skreślić).

Ew. może w szkole są jakieś zajęcia wyrównawcze. Innego bezpłatnego sposobu aby dzieci więcej czasu spędzały na nauce nie znam.
KKasia

Postprzez frodi » So cze 06, 2015 6:50 am

Kasia ale Twoje wywody są nie na miejscu.
frodi

Postprzez przyszlapedagog » Wt cze 16, 2015 11:03 am

KKasia napisał(a):

To temat sprzed 4 lat, do tego nie dotyczy oferty korepetycji, tylko porady.

A odpowiadając na pytanie, to rodzice powinni przypilnować swoje pociechy, żeby siedziały nad książkami (skrót myślowy - równie dobrze mogą to być jakieś zadania online czy coś podobnego), zamiast grać/patrzeć na tv(niepotrzebne skreślić).

Ew. może w szkole są jakieś zajęcia wyrównawcze. Innego bezpłatnego sposobu aby dzieci więcej czasu spędzały na nauce nie znam.

Zajęcie świetlicowe, różnego rodzaju świetlice cało dzienne. Jest dużo więcej sposobów niż korepetycje, czy też samodzielne siedzenie przed książkami. Oczywiście korepetycje wydają się czasem "ostatnim sposobem" aby uratować ucznia przed powtarzaniem klasy- ponieważ niektórym wydaje się,że siedzenie sam na sam z nauczycielem/korepetytorem pomaga.

Wydaje mi się,że dzieci to motywuje, kiedy widzą ,że inni (w ich wieku) czytają daną książkę, albo rozwiązują jakieś zadanie. To już zależy od jednostki, niektórzy wolą "sam na sam" inni uczą się w grupach.
Aha i w tych świetlicach albo w innych miejscach często studenci, nieodpłatnie pomagają uczniom w lekcjach. Trzeba tylko poszukać..
przyszlapedagog

Postprzez warkka » N sie 23, 2015 9:38 am

ciężko teraz zmobilizować ucznia do siedzenia nad książką
warkka

Następna strona

Powrót do Korepetycje