Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Wstrzymanie wypłaty dodatku funkcyjnego

Zapraszamy do dyskusji na temat awansu zawodowego

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

Wstrzymanie wypłaty dodatku funkcyjnego

Postprzez zuza » Pn maja 18, 2009 10:48 am

Czy należy wstrzymać wypłatę dodatku funkcyjnego opiekunowi stażu w okresie, w którym stażysta przebywał na zwolnieniu i jego staż uległ przedłużeniu (art. 9d, ust. 5 KN)?

Co do zasady, dodatek nie przysługuje w okresie, kiedy nauczyciel zaprzestał pełnić obowiązki z tym związane, jednak szczegóły reguluje regulamin organu prowadzącego szkołę.

W regulaminie istnieje zapis mówiący, że dodatek nie przysługuje w okresie, w którym nie przysługuje wynagrodzenie zasadnicze, w czasie urlopu dla poratowania zdrowia, stanu nieczynnego i innej nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy.

Nie wiem, czy zapis ten dotyczy tylko nauczyciela sprawującego opiekę nad stażystą czy dotyczy również stażysty i gdy temu nie przysługuje wynagrodzenie zasadnicze, to opiekun stażu nie dostaje dodatku? Jak dla mnie powyższy zapis dotyczy tylko opiekuna stażu i nie wiem jak rozwiązać kwestię dodatku, na jakiej podstawie go wstrzymywać, jeśli w ogóle.

Proszę o konsultacje,

Pozdrawiam,
Z.
zuza

Re: Wstrzymanie wypłaty dodatku funkcyjnego

Postprzez warczyks » Cz wrz 17, 2015 9:13 am

Wielkie dzięki za nakierowanie mnie, sprawdzę te informację.
warczyks

Powrót do Awans zawodowy