Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

awans na nauczyciela minaowanego-interpretacja przepisów

Zapraszamy do dyskusji na temat awansu zawodowego

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

awans na nauczyciela minaowanego-interpretacja przepisów

Postprzez ataraxia84 » N cze 17, 2012 7:40 pm

Witam, proszę o profesjonalną odpowiedź:
jestem nauczycielem kontraktowym (umowa na czas nieokreślony) od września 2012 chcialabym rozpocząc staż na nauczyciela mianowanego (wszelkie wymogi spełniam, ale mam wątpliwości). Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim
23 lipca kończę urlop macierzyński i przechodzę na bieżący urlop (wakacje szkoła feryjna), a następnie do 29 października wykorzystuję zaległy urlop wypoczynkowy.
Chciałabym rozpocząć staż na nauczyciela mianowanego. Czy zgodnie z przepisami mogę rozpocząc staż w trakcie urlopu wypoczynkowego (1 września skierować pismo do dyrekcji o rozpoczęcie stażu na nauczyciela mianowanego), gdyż wtedy świadczę pracę? Ewentualnie staż zostanie wydłużony o czas urlopu. Zastanawia mnie artykuł Karty Nauczyciela: Rozdział 3a Awans zawodowy nauczycieli Art. 9d. Proszę o profesjonalną wypowiedź popartą przepisami, zależy mi na czasie. Może ktoś miał podobną sytuację?
ataraxia84

Re: awans na nauczyciela minaowanego-interpretacja przepisów

Postprzez Atifrrrr » Wt kwi 14, 2015 10:56 am

Witam,
mam pytanie odnośnie przedłużenia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
Planowo awans kończę 31 maja 2014 roku, jednak jestem w ciąży i myślę, że już po feriach pójdę na zwolnienie lekarskie do końca ciąży (do lipca). Potem oczywiście będę przebywać na urlopie macierzyńskim (który w tej chwili, o ile się nie mylę trwa około roku).
Atifrrrr

Powrót do Awans zawodowy