Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

przerwa w pracy po stażu

Zapraszamy do dyskusji na temat awansu zawodowego

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

przerwa w pracy po stażu

Postprzez Elam84 » Wt sie 07, 2012 3:53 pm

W roku szkolnym 2011/2012 odbyłam staż w szkole i jestem teraz nauczycielem kontraktowym, obecnie szukam pracy. Wiem, że przez najbliższy rok nic się nie stanie jeśli nie będę pracować w szkole, co jednak jesli później także nie będę tam pracować, czy będę musiała robić staż od początku i czy w ogóle jeśli ma się dłuższą przerwę w pracy to uprawnienia pedagogiczne przepadają ? Jak długą przerwę można mieć w awansie zawodowym ?
Elam84

Re: przerwa w pracy po stażu

Postprzez m.trojnar » Wt wrz 18, 2012 8:19 am

Proszę zaglądnąć do postu "przerwa w pracy dydaktycznej", tam powinna Pani znaleść odpowiedź na swoje pytanie.
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Postprzez romualda67 » Śr sie 02, 2017 9:31 am

Spokojnie - staż, który zrobiłaś nie oznacza, że jeżeli szkoła nie przedłuży Ci umowy to go tracisz.
Dostajesz do dożywotnio i nikt nie odbierze Ci tytułu nauczyciela kontraktowego :)
romualda67

Postprzez m.trojnar » Cz sie 03, 2017 9:45 am

Z pierwszej wypowiedzi wynika, że zrobiony jest tylko staż, więc jest Pani stażystą a nie kontraktowym. Nic Pani nie pisze kiedy ukończyła staż kontraktowego, który trwa chyba 3 lata ( nie wiem czy coś nie zmieniło się od kiedy poszłam na emeryturę).
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Powrót do Awans zawodowy