Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Przedłużenia awansu zawodowego a nieobecność w pracy

Zapraszamy do dyskusji na temat awansu zawodowego

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

Przedłużenia awansu zawodowego a nieobecność w pracy

Postprzez S_ruda » Cz wrz 27, 2007 11:29 am

jestem nauczycielem który rozpoczął; staż na nauczyciela dyplomowanego w roku szkolnym 2006/2007 obecnie jestem w ciąży i chciałam sie zapytać o to kiedy w wyniku nieobecności w pracy /zwolnienie lekarskie czy urlop macierzyński/ następuje przedłurzenie stażu, a kiedy staż mi się przerywa.
Czytając ustawę Karta Nauczyciela z 2004 "Nieobecność nauczyciela w pracy spowodowana niezdolnością do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwająca nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, skutkuje przedłużeniem stażu o czas trwania tej nieobecności. Nieobecność dłuższa niż rok powoduje konieczność ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze (art. 9d ust. 5 ustawy - Karta Nauczyciela)"

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam cytowany przepis. Czy oznacza on iż gdy zwolnienie jest krótsze niż 30 dni i następuje powrót do pracy to staż mi się o te dni nie przedłuża a gdy zwolnienie przekracza 30 dni to staż mi sie przedłużana o ten czas?

Czy na tych samych warunkach funkcjonuje nauczyciel odbywający staż na nauczyciela mianowanego?
S_ruda

Postprzez mw » N sie 24, 2008 7:12 pm

o ile nic sie nie zmieniło od 2006 roku, kiedy sama robiłam mianowanego, to nieobecność , czyli zwolnienie lekarskie, poniżej 30 dni nie powoduje przwerwania stazu. tłumaczono mi nawet na kursie, że mogę być na zwolnieniu 29 dni, potem 2-3 dni w pracy i znowu na zwolnieniu29 dni, itak dalej, i staż nie zostaje przerwany. troche to dziwnie wygląda, ale chyba tak jest.
mw

Re: Przedłużenia awansu zawodowego a nieobecność w pracy

Postprzez Dhoom » Śr paź 29, 2014 7:09 am

Mam pytanie związane z mianowaniem, otóż 11 lat temu otrzymałem akt mianowania było to w czerwcu 1996 roku, jednak od następnego roku szkolnego nie pracowałem w oświacie.
You can check out our latest sql server training course You can get our 100% COMPTIA certification practice test Alabama State University contains all those materials you want to Columbia University
Dhoom

Re: Przedłużenia awansu zawodowego a nieobecność w pracy

Postprzez 044hnoor » Cz lut 26, 2015 7:35 am

zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwająca nieprzerwanie dłużej niż miesiąc,
We are the leading the world in Testking microsoft office certification best certkiller gre and toefl test prep solutions. Our northwood offers for passguide and Florida National University our selftestengine ged is very rare in IT world.
044hnoor

Powrót do Awans zawodowy