Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Warto wykorzystać na lekcji języka polskiego "BAŚNIOBÓR"

Kupię, sprzedam, miejsce w którym nasi odbiorcy znajdą najlepszą ofertę.

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

Warto wykorzystać na lekcji języka polskiego "BAŚNIOBÓR"

Postprzez K Mierzejewska » Śr maja 04, 2011 6:57 pm

Witam. Jestem nauczycielką języka polskiego. Ostatnio miałam okazję przeczytać i dokonać recenzji zapowiedzi wydawniczej pt. „Baśniobór”, której autorem jest Brandon Mull.
Jest to fascynująca opowieść o dwójce rodzeństwa, którzy pod nieobecność rodziców muszą spędzić kilkanaście dni u dziadków, z którymi od dawna nie utrzymywali zażyłych kontaktów. Dzieci nie zdają sobie jednak sprawy, że to właśnie tam przeżyją najbardziej niesamowite przygody w swoim życiu. Nieznany świat czeka bowiem na nich za drzwiami rodzinnej posiadłości, „nikt kto tu wchodzi, nie wyjdzie niezmieniony”. Rodzeństwo pozna pilnie strzeżoną tajemnicę dziadków, historię tytułowego Baśnioboru, magiczny świat fantastycznych istot zamieszkujących rezerwat. Oprócz tego będą oni musieli zmierzyć się z okrutnymi siłami ciemności, jak również z własnymi słabościami. Czy uda im się znaleźć w sobie odwagę i zaryzykować życie w imię wyższego dobra? Czy pokonają własne ograniczenia i słabości? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w niniejszej książce.
Uważam, że jest ona rewelacyjna. Pisarz z niezwykłą dbałością o szczegóły stworzył fantastyczny świat opisany w utworze. Polecam ją nie tylko dzieciom i młodzieży gimnazjalnej, ale również nauczycielom. Książkę z całą pewnością można wykorzystać jako lekturę dodatkową na lekcjach języka polskiego. Porusza ona bowiem wiele istotnych problemów, takich jak: przestrzeganie zasad i konsekwencje ich łamania, umiejętność podejmowania ważnych dla nas decyzji. Utwór zwraca również uwagę na zmiany jakie zaszły w dwójce głównych bohaterów. Uczniowie mogliby je znaleźć i wysnuć odpowiednie wnioski. Oprócz ogromnej ilości tematów do dyskusji nauczyciele mogliby przeprowadzić lekcje umożliwiające uzupełnienie informacji dotyczących mitologii greckiej, ponieważ książka obfituje w liczne nawiązania do niej.
Jest to na pewno doskonała propozycja zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. Może warto sięgnąć po nowości wydawnicze, jeśli nie chcemy stracić ostatniej garstki uczniów czytających lektury na lekcjach języka polskiego.
K Mierzejewska

Re: Warto wykorzystać na lekcji języka polskiego "BAŚNIOBÓR"

Postprzez Anna Maria » Pn maja 30, 2011 10:04 am

Ciesze się, ze nauczyciele mają takie podejście. Moim zdaniem warto zachęcać dzieci do czytania w każdy możliwy sposób, a nie tylko przymuszając je do czytania lektur. Gdy moja Małgosia był bardzo malutka podkładałam jej kolorowe książeczki. Potem chodziłyśmy do księgarni i dziecko samo wybierało co chce kupić. Teraz po książki sięga sama. Czytała też opisywany przez Panią Baśniobór. Bardzo jej się podobał.
Anna Maria

Postprzez anna.kotecka99 » Wt maja 31, 2011 9:40 am

Ja miałam też przyjemność przeczytać tę książkę. Jest na prawdę fajna, sympatyczna, pogodna i pouczająca. Z cała pewnością nadaje się na lekturę dodatkową, którą z przyjemnoscią przeczytają młodsze i nieco starsze dzieci.

Na stronie internetowej książki http://basniobor.pl/index.php/fragmenty/ znajdują się fragmenty, więc można się osobiście przekonać o walorach "Baśnioboru".

Z tego co widziałam, wydawca przygotował dla najmłodszych konkurs :)
anna.kotecka99

Postprzez Anna Maria » Wt maja 31, 2011 9:50 am

Ja znalazłam coś takiego. Mam nadzieję, że pomogłam :)

viewtopic.php?f=5&t=5334&p=25063#p25063
Anna Maria

Postprzez anna.kotecka99 » Śr cze 01, 2011 8:34 am

Nie otwiera się niestety.... Spróbuj jeszcze raz... :(
anna.kotecka99

Postprzez Anna Maria » Pt cze 10, 2011 1:16 pm

chodziło mi o konkurs, ale informacja o nim też jest na stronie Baśnioboru, więc na pewno sobie znajdziesz :)
Anna Maria

Postprzez jajeczkoo » Wt gru 17, 2013 10:56 am

Ciekawe...
jajeczkoo

Postprzez terabajtow2 » Cz gru 19, 2013 2:21 pm

Fajnie.
terabajtow2

Postprzez roza220 » Cz sty 02, 2014 9:58 am

Dobre.
roza220

Postprzez panoramix » Pn mar 31, 2014 2:19 pm

Moje klimaty więc po nią sięgnę
panoramix

Postprzez LauRaa11 » Pt paź 10, 2014 7:15 am

Ja również , dziękuję.
LauRaa11

Postprzez vanils » So lip 11, 2015 7:39 pm

Anna Maria napisał(a):chodziło mi o konkurs, ale informacja o nim też jest na stronie Baśnioboru, więc na pewno sobie znajdziesz :)

dzieki;p
vanils

Postprzez kamsol » Śr lip 22, 2015 4:24 pm

Świetnie, że nauczyciele mają takie podejscie. To bardzo dobrze.
kamsol

Postprzez next392 » Śr lis 23, 2016 5:42 pm

Bardzo interesująca historia dwóch braci i sióstr! Dziękuję za napisanie go. To poznovatelno
next392

Powrót do Podręczniki