Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica


Narracje nauczycielek na przełomie życia

Kupię, sprzedam, miejsce w którym nasi odbiorcy znajdą najlepszą ofertę.

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

Narracje nauczycielek na przełomie życia

Postprzez Impulsywny Kamil » Śr maja 08, 2013 12:31 pm

Obrazek

Doświadczanie życia codziennego to najnowsza książka Joanny Małgorzaty Łukasik. Jest owocem ogólnopolskiego konkursu na pamiętnik pt. „Miesiąc z życia nauczyciela”. Ta książka jest pierwszą pracą w dziedzinie pedeutologii, w której czytelnik może poznać codzienne życie pozazawodowe nauczycielek na przełomie połowy życia. Życie codzienne analizowane jest z perspektywy ich doświadczeń odnotowywanych każdego dnia (w ciągu dowolnie wybranego miesiąca) na kartach pamiętników i dzienników.

Jest to wartościowe dzieło naukowe, które świadczy o dużej dojrzałości teoretycznej i metodologicznej autorki oraz jej umiejętności prowadzenia interesującej narracji. Należy przy tym podkreślić, że idea (i istota) recenzowanej przeze mnie książki dr Joanny Małgorzaty Łukasik z pewnością rozszerza znacząco wiedzę, która tworzy obszar badawczy w dziedzinie pedeutologii. W tym kontekście na podkreślenie zasługuje podjęcie przez autorkę niezwykle interesującej i merytorycznie znaczącej problematyki pozaszkolnego życia codziennego nauczycieli. […] Dokonane przez dr Joannę Małgorzatę Łukasik […] analizy codzienności nauczycielek są tym bardziej ważne i interesujące, że powstały w oparciu o metodę biograficzną. Autorka dokonała analizy sześciu pamiętników aktywnych zawodowo nauczycielek znajdujących się na przełomie połowy życia. Materiał badawczy pozyskała z nadesłanych prac na (ogłoszony z jej inicjatywy) ogólnopolski konkurs: „Miesiąc z życia nauczyciela” na pamiętnik, dziennik i reportaż. Już to samo w sobie nadaje pracy – w perspektywie recenzenta – w pewnym stopniu walor wyjątkowy. [...] Należy więc zdecydowanie pozytywnie ocenić zamysł i ideę całej pracy, tym bardziej że […] nie zawiera pozytywistycznej, beznamiętnej diagnozy, lecz jest przepojona „pasją pedagogiczną”, orientacją na zrozumienie społecznych konstrukcji tożsamości nauczycielek i ich codziennego życia. [...] Autorka bardzo swobodnie porusza się po poszczególnych zagadnieniach, wykazując duży potencjał intelektualny w zakresie konstruowania dyskursu naukowego, a przede wszystkim rozwiązywania problemów badawczych i prowadzenia narracji.
Z recenzji dr hab. Agnieszki Gromkowskiej-Melosik, prof. UAM
Impulsywny Kamil
Lubi rozmawiać
 
Posty: 36
Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 12:19 pm


Re: Narracje nauczycielek na przełomie życia

Postprzez dobragit1 » Cz sty 23, 2014 9:56 am

Muszę kupić tę książke.
dobragit1
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr sty 22, 2014 2:26 pm

Re: Narracje nauczycielek na przełomie życia

Postprzez Kadivnai » So lut 07, 2015 6:13 am

Gratuluję pomysłu. Niwelowanie stresu jest bardzo ważne. Mam nadzieję, że pomoże to maturzystom uniknąć "nerwicy żołądka".
Kadivnai
 
Posty: 1
Dołączył(a): So lut 07, 2015 5:57 am

Re: Narracje nauczycielek na przełomie życia

Postprzez uczechemii » Pn lut 15, 2016 11:25 am

Ja bym maturzystom zafundowała 2 g w tygodniu basen
BeActive - Fitness, lifestyle, suplementy
uczechemii
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt lut 12, 2016 9:08 am

Re: Narracje nauczycielek na przełomie życia

Postprzez Ghost » Pt lut 19, 2016 8:14 pm

Szukam tej książki po księgarniach i nigdzie nie mogę znaleźć. Ktoś coś?
Ghost
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt lut 12, 2016 7:17 pm

How can I start trading on Bitcoin?

Postprzez JoshuaReisy » N lip 23, 2017 3:15 am

Obrazek
EXMO unites professionals from all over the world. Developers from Spain, Russia, India and Thailand together with successful financial advisors from Great Britain, USA, Lithuania and Singapore are working on the best cryptocurrency platform. Bitcoin is known to simplify and secure transactions and we are contributing to the Blockchain growth.

We take pride of what we do and value friendly relationships among strong individuals united with one common goal. Our highly qualified employees can find individual approach to each client and that brings our customer support to the next level. You can easily trade, exchange and store assets in your EXMO account any time because we are available 27/7.

We are open to discussion and welcome any feedback so you can send your questions and/or suggestions using the contact form or online chat and we will get back to you asap.

Thank you for choosing EXMO! We will do our best to help you get the most out of our trading platform!

Respectfully Yours,
The EXMO Team

http://bit.ly/2tyU88H
JoshuaReisy
 
Posty: 1
Dołączył(a): So lip 22, 2017 8:02 pm


Powrót do Podręczniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron