Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica


Wakacje z książką

Kupię, sprzedam, miejsce w którym nasi odbiorcy znajdą najlepszą ofertę.

Moderatorzy: m.trojnar, apache

Wakacje z książką

Postprzez Impulsywny Kamil » Cz cze 27, 2013 12:16 pm

Okres wakacyjny to dla wielu osób czas odpoczynku również od książek. Niesłusznie. Wszak poszerzanie horyzontów, zdobywanie wiedzy, oraz samokształcenie to sama przyjemność, a skoro przyjemność, to także rozrywka. I to na najwyższym poziomie. Impulsowe propozycje doskonale się sprawdzają w różnorodnych okolicznościach: w podróży, nad wodą, w kawiarni, w górach, wszędzie tam gdzie znajdzie się miejsce na odrobinę refleksji i otwarty umysł.

Oto kolejna porcja wakacyjnych sugestii:
Młodzież akademicka a kariera zawodowa, Agnieszka Cybal-Michalska
Rozprawa Agnieszki Cybal-Michalskiej idealnie trafia w oczekiwania zarówno współczesnych władz resortu nauki i szkolnictwa wyższego, studentów, nauczycieli akademickich, jak i środowiska pracodawców, gdyż wdrażane od kilku lat zmiany w kształceniu młodzieży zostały wyraźnie ukierunkowane na procesy rynkowe. Publikacja jest interdyscyplinarnym i erudycyjnie przygotowanym projektem badawczym, którego wyniki w warstwie teoretycznej i diagnostycznej stają się niezwykle ważne i cenne dla nauk o wychowaniu, w tym szczególnie dla andragogiki i pedagogiki szkoły wyższej.

Zjawiska na niebie gwiaździstym, Walter Kraul
Pięknie ilustrowany, fascynujący w swej treści „przewodnik po niebie” dla wszystkich Czytelników zainteresowanych astronomią. Przystępnie informuje i podaje praktyczne wskazówki. Jest przeznaczony dla osób zamierzających dla przyjemności, na przykład podczas wakacji, przystąpić do wstępnych obserwacji nieba.

Kompetencje kreatywne nauczyciela wczesnej edukacji dziecka, Jerzy Adamek, Józefa Bałachowicz (red. )
Czy rzeczywiście – jak pyta D. Klus-Stańska – zniewolony administracyjnie i biurokratycznie nauczyciel zrzuca z siebie odpowiedzialność za wychowawczą i kształceniową rzeczywistość szkolną? Odpowiedź na to pytanie jest ważne, gdyż kompetencje nauczyciela decydują o przebiegu procesu edukacyjnego, o charakterze działań nie tylko jego samego, ale i uczniowskich. Stanowią bowiem kontekst kształtowania się takich samych kompetencji u podopiecznych.

Kategorie sukcesów w opiniach nauczycieli klas integracyjnych, Zenon Gajdzica
Książka jest kontynuacją kilkuletnich studiów autora nad codziennością klasy integracyjnej. Przy czym w odróżnieniu od wielu innych opracowań podejmujących problematykę edukacji integracyjnej odsłania ona wiele niewątpliwych, ale często niedostrzegalnych sukcesów tej formy kształcenia.

Paradygmaty kształcenia studentów i wspierania rozwoju nauczycieli akademickich, Anna Sajdak
Książka podejmuje nieobecne w polskiej literaturze rozważania nad ulokowaniem dydaktyki szkoły wyższej na mapie paradygmatów wyróżnianych w pedagogice. Potrzeba napisania pracy – podejmującej próbę ukazania specyfiki akademickiego kształcenia, dokonania charakterystyki samej dydaktyki akademickiej oraz w pewien sposóbporządkującej jej struktury teoretyczne - wyrosła przede wszystkim z doświadczeń w prowadzeniu zajęć z doktorantami przygotowującymi się do wejścia w rolę dydaktyka i nauczycielami akademickimi a także z własnego namysłu autorki nad zróżnicowaniem teoretycznym tej dyscypliny.

http://impulsoficyna.com.pl
Impulsywny Kamil
Lubi rozmawiać
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 12:19 pm

Re: Wakacje z książką

Postprzez Impulsywny Kamil » Pt lip 12, 2013 8:42 am

Jeszcze jedna porcja literatury mniej pedagogicznej, choć również bardzo pouczającej.

Krwawy cień genocydu
Niniejsza książka ma uświadomić polskiej – i nie tylko polskiej – opinii publicznej, jak ważne jest to, żeby wiedzieć i rozumieć, jak i dlaczego dochodzi do aktów ludobójstwa. Dzięki tej wiedzy będziemy w stanie zbudować zbroję, która – zarówno w sferze psychologicznej, jak i politycznej – pozwoli nam obronić świat przez złem ludobójstwa. Na bolesnych lekcjach przeszłości musimy uczyć się, jak kształtować naszą teraźniejszość i przyszłość, tak aby sama idea ludobójstwa stała się niemożliwa do wyobrażenia…

Dyskursy kultury popularnej
Mamy tu m.in. tekst o Banksy’m, tekst który wykracza poza schematyczne wypunktowanie dokonań, ale stara się określić najistotniejsze punkty ówczesnego brytyjskiego życia społecznego i przyczyny, zarówno działalności artysty, jak i odbioru z jakim się spotkał. W tym samym tomie mamy również analizy innych popkulturowych zjawisk, m.in: trampków Converse, kultury remiksów, elementów prozy Świetlickiego, czy roli kobiety we współczesnym społeczeństwie japońskim. Myślą przewodnią, spoiwem tego tomu jest refleksja prof. Misztala nad „historycznie wytworzonym i aktualnie istniejącym, ale obiektywizującym się w swoich działaniach społeczeństwie”.

Podróże między kobiecością a męskością
Książka pod redakcją naukową Anety Chybickiej, Nataszy Kosakowskiej – Berezeckiej oraz Pauliny Pawlickiej pt. „Podróże między kobiecością a męskością. Kobieta w podróży” to kalejdoskop doskonałych esejów i badań porównawczych. Autorzy w trzech rozdziałach prezentują kolejno: badania stereotypów płciowych i kulturowych w różnych obszarach życia: rodzinach zastępczych, w kontekście dobrobytu ekonomicznego itp. , dalej następują badania stereotypów płciowych w pracy, na końcu znajdziemy arcyciekawe eseje podróżnicze.

Spotkania które zmieniają
Książka przeznaczona jest dla zarówno nauczycieli, jak i studentów, lekarzy, duchownych, ludzi o wielkich sercach i otwartych umysłach. Generalnie chciałabym aby moimi odbiorcami stali się wszyscy zainteresowani sobą, jakością swoich relacji z innymi, życiem. Rynek główny książki to szkolnictwo, edukacja przede wszystkim na poziomie akademickim – studenci pedagogiki, psychologii, filozofii, teologii, seminaria duchowne, ale także uczniowie średnich szkół ogólnokształcących, humanistycznych, artystycznych. Myślę jednak, że i osoby starsze mogłyby być zainteresowane, szczególnie w aspekcie dokonywania pewnych życiowych podsumowań.

http://impulsoficyna.com.pl
Impulsywny Kamil
Lubi rozmawiać
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 12:19 pm

Re: Wakacje z książką

Postprzez rralewiczdancia » Cz lis 28, 2013 9:16 pm

A dla dzieci???
rralewiczdancia
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz lis 28, 2013 9:09 pm

Re: Wakacje z książką

Postprzez luucynakom » Wt gru 03, 2013 4:48 pm

Dla dzieic tez jest wiele atrakcji!!
luucynakom
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 4:45 pm

Re: Wakacje z książką

Postprzez raweckaslonica » Pt gru 27, 2013 7:41 pm

Zgadza sie...
raweckaslonica
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz gru 26, 2013 9:24 pm

Re: Wakacje z książką

Postprzez kklock2 » N gru 29, 2013 5:49 pm

Dla mnie nawet w okresie szkolnym czas wakacji był czasem, w którym ciągle leżała koło mnie książka. Warto namawiać pociechy do wyrabiania nawyku czytania, szczególnie, że to przecież sama frajda.
kklock2
 
Posty: 3
Dołączył(a): N gru 29, 2013 5:44 pm

Re: Wakacje z książką

Postprzez mireczkac » Pn gru 30, 2013 10:14 am

Dokładnie, w dzisiejszych czasach dla dziecka ważny jest komputer gra itp.
mireczkac
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn gru 30, 2013 9:58 am

Re: Wakacje z książką

Postprzez antosiab1 » Pt sty 17, 2014 9:13 am

niestety, ale to wina rodziców.
antosiab1
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt sty 17, 2014 8:49 am

Re: Wakacje z książką

Postprzez opelkowa » Wt sty 21, 2014 2:36 pm

Zgadzam sie..............
opelkowa
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz sty 16, 2014 3:49 pm

Re: Wakacje z książką

Postprzez astroman79 » Wt gru 02, 2014 12:08 pm

tez tak uważam
astroman79
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn gru 01, 2014 4:19 pm

Re: Wakacje z książką

Postprzez gregoRy22 » Wt gru 09, 2014 11:54 am

Ja nawet na wolnym, kiedy jestem z rodziną nad morzem i się opalam czytam. Moja córka przeczytała latem Dzieci z Dworca Zoo.
gregoRy22
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn gru 08, 2014 2:43 pm

Re: Wakacje z książką

Postprzez dawidOw2 » Wt gru 16, 2014 10:38 am

U nas w domu czyta się bardzo dużo. Dzieci też czytają we ferie i wakacje.
dawidOw2
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn gru 15, 2014 6:14 pm

Re: Wakacje z książką

Postprzez drakhtul » N gru 21, 2014 10:53 am

Tez staram sie duzo czytac dajac dobry przyklad dla moich dzieci. Staram sie tez nie naciskac i nie zmuszac ich do czytania. One same musza chciec inaczej to nie ma senssu.
nie.
drakhtul
 
Posty: 18
Dołączył(a): N gru 21, 2014 10:50 am

Re: Wakacje z książką

Postprzez mkoleda » Pt sty 09, 2015 7:55 am

Ja nie wyobrażam sobie wakacji bez książki. W każdej wolnej chwili czytam, tak samo uczę tego samego moją córkę.
mkoleda
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz sty 08, 2015 11:07 am

Re: Wakacje z książką

Postprzez rudiwos » Cz sty 15, 2015 4:22 pm

Moja córka cały wolny czas spędza przed komputerem. Namawiam ją na przeczytanie książki, ale się opiera.
rudiwos
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr sty 14, 2015 7:02 pm

Następna strona

Powrót do Podręczniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron