Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Pomoce do nauki jezykow obcych :)

Zapraszamy gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych do dyskusji

Moderatorzy: apache, m.trojnar

Re: Pomoce do nauki jezykow obcych :)

Postprzez Gugul » Wt lut 27, 2018 12:30 pm

Prawda jest taka, że nie ma lepszej i szybszej metody nauki języka obcego jak po prostu wyjazd za granicę. Mój znajomy po roku przesiadywania w UK radzi sobie całkiem dobrze, dogada się w każdym urzędzie i wiele spraw załatwi a przed wyjazdem ciężko było z tematem u niego :)
Gugul

Postprzez protas » So kwi 21, 2018 10:29 am

Wyjazd za granicę to jedno, dobry kurs, który będzie wymuszał powtarzanie słówek to drugie.
http://mrfashion.pl - edukacja mężczyzn
protas

Postprzez malgoniek » N maja 13, 2018 11:05 am

Oooo, fiszki to jest świetna sprawa ;)
Uważam, że każda osoba chcąca nauczyć się języka, powinna z nich korzystać. Spotkałam się wielokrotnie z osobami, które znały podstawę języka, umiałyby się w nim porozumieć, gdyby nie to, że brakowało im odpowiednich słów, do wyrażenia myśli. Słówka, pojęcia to jest klucz. Każdy, kto z fiszek korzystał zgodzi się, że bardzo one pomagają w zapamiętywaniu i rozbudowie słownictwa. Ja kupiłam sobie teraz w księgarni https://www.profit24.pl/ kartoniki in blanco. Nie widziałam ich nigdzie wcześniej, a tu dodatkowo są w sporej promocji. 1000 kartoników jest, można dopisywać swoje słówka, słówka branżowe, których wcześniej nie było, a których używamy. Bardzo użyteczna opcja.
malgoniek

Postprzez kujonka0 » Śr maja 30, 2018 11:07 am

a ja uważam, że oglądanie seriali i filmów jest baaardzo spoko. Ja np. oglądam i mam mały notesik i zapisuję sobie nowe słówka. Potem kojarzę dane słówka ze sceną w filmie/serialu i łatwiej jest to zapamiętać 8)
kujonka0

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin w sp i gimnazjum