Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica

Status nauczyciela w Polsce - szanse na poprawę?

Zapraszamy do dyskusji na temat awansu zawodowego

Moderatorzy: a.wozniak, apache, m.trojnar

Status nauczyciela w Polsce - szanse na poprawę?

Postprzez Kinga » Śr lut 23, 2011 6:24 pm

Witajcie! Myślicie, że status nauczyciela może poprawić się w naszym kraju? Jak na to wpłynąć? Co zrobić? Czy jest jakiś sposób? Czy może jesteśmy bezradni i musimy biernie przyglądać się temu, co robi rząd?
Kinga

Potrzebna jest gruntowna reforma

Postprzez mario » Pt lut 25, 2011 8:19 pm

Bez gruntownej reformy szkolnictwa się chyba nie obejdzie..
mario

liczmy na siebie

Postprzez barbara » Cz mar 03, 2011 8:33 pm

Nie łudźmy się już, że rząd coś zmieni… musimy sami sobie ze wszystkim radzić i liczyć na siebie. Jest masa sposobów, żeby wpłynąć na komfort swojej pracy…
barbara

Postprzez tyton » Pt mar 04, 2011 5:58 pm

Tak, może. Jak wyjdziemy ze szkół, jak hukniemy, jak powiemy dość. Ja wciąż sobie obiecuje, że się przerzucę na lekcje online... przynajmniej bez wychodzenia z domu :).
tyton

Postprzez m.trojnar » Pn mar 07, 2011 11:43 am

O jaką poprawę statusu nauczyciela chodzi - materialną czy prestiżową? Materialną poprawiają podwyżki, które można wystrajkować a na prestiżową musimy sami pracować ciężko, pomysłowo i ze zrozumieniem dla uczniów ( nie mówię tu o pobłażaniu).
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Postprzez kinga » Pn mar 07, 2011 7:38 pm

Myślę, że "wystrajkowanie" to nie najlepsza metoda... nie możemy patrzeć na problemy finansowe i prestiżowe jak na 2 oddzielne problemy... Fakty są takie, że zarówno finanse jak i prestiż kuleją... Skupmy się na jakości kształcenia - jeśli ludzie zrozumieją, że nauka się opłaca, znajdą się na nią większe pieniądze.
kinga

Postprzez malgorzatka » Pt mar 25, 2011 8:36 am

Szkolnictwo, przepisy to nie wszystko. Szkołę tworzą przede wszystkim nauczyciele. Można prowadzić ciekawe i efektywne zajęcia dostępnymi środkami. Ja np. cały czas zastanawiam się, jak urozmaicić lekcje. Zaczęłam robić ćwiczenia na wsipnet i powtórzenia na fb - uczniowie wpisują problemy w naszej grupie i sami starają się je rozwiązywać
malgorzatka

Postprzez bogdan343 » Pt mar 25, 2011 10:58 am

A jak robisz ćwiczenia na wsipnet? bo ja chciałbym to przetestować wśród uczniów, ale szczerze mówiąc, nie wiem dokładnie, jak to zrobić:)
bogdan343

Postprzez m.trojnar » Pt mar 25, 2011 11:00 am

Brawo. Każdy pomysł mający na celu urozmaicenie nauczania jest dobry. Myślę, że musimy wychowywać też rodziców nastawionych obecnie bardziej na konsumpcję. Uświadamianie im zagrożeń wychowawczych i wpływu tego na dorosłe życie ich pociech (niby znany temat a jednak zawsze trzeba przypominać) może chociaż trochę uzdrowi i poprawi nasze społeczeństwo.
Czy to tylko optymizm?
Maria Trojnar moderator
m.trojnar
Profesor oświaty

Postprzez malgorzatka » Pt mar 25, 2011 11:04 am

Z tego, co wiem, to chyba nie można jeszcze przeprowadzać ćwiczeń dla uczniów, bo dostałam 30-dniowe konto testowe i jeszcze nie mam takiej możliwości. Jednak teraz sprawdzam wersję testową i wygląda obiecująco. Zdaje się, że od września będzie można już robić ćwiczenia z uczniami. Warto do tej pory się zapoznać z tym rozwiązaniem.
malgorzatka

Postprzez radzik » So kwi 02, 2011 4:43 pm

Możecie podać do tego dokładny link?
radzik

Postprzez malgorzatka » So kwi 02, 2011 4:46 pm

www.wsipnet.pl - nie mogę się doczekać, kiedy będzie można już przetestować to wśród uczniów:) mam nadzieję, że to rozwiązanie zda egzamin.
malgorzatka

Re: Status nauczyciela w Polsce - szanse na poprawę?

Postprzez znak » Pn lis 18, 2013 8:11 pm

Dwa lata po utworzeniu tego wątku jest chyba jeszece gorzej niż było, więc dopóki anysystemowe partie nie dojdą do władzy to się nic nie zmieni
znak

Re: Status nauczyciela w Polsce - szanse na poprawę?

Postprzez kklock2 » N gru 29, 2013 5:46 pm

Jedyne co by pomogło to NAPRAWDĘ gruntowna reforma. Ale na to raczej nie ma wielkich szans, bo nie ma chęci ani ze strony Rządu, ani części nauczycieli.
kklock2

Następna strona

Powrót do Awans zawodowy