Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica


Warto przeczytać - Inspiracje edukacjne

Kupię, sprzedam, miejsce w którym nasi odbiorcy znajdą najlepszą ofertę.

Moderatorzy: m.trojnar, apache

Warto przeczytać - Inspiracje edukacjne

Postprzez Marta Nowicka » Wt cze 14, 2011 2:22 pm

„Zdrowe kierowanie klasą. Motywacja, komunikacja, dyscyplina”, „Aby żadne dziecko nie pozostało w tyle. Edukacja w USA”, „Profesjonalizm w uczeniu. Jak osiągnąć sukces” i „Pierwszy rok nauczania. Jak osiągnąć sukces”– to tytuły książek z nowej seria INSPIRACJE EDUKACYJNE, która została wydana nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska.

Inspiracje Edukacyjne to cykl książek dla nauczycieli, które poruszają najważniejsze tematy związane z oświatą, nauczaniem dzieci i młodzieży oraz najciekawszymi rozwiązaniami, które są stosowane w edukacji w innych krajach. Seria powstała po to, aby pomóc nauczycielom w ich codziennej pracy. Dostarcza także profesjonalnych porad na temat prowadzenia ciekawych zajęć w klasie, pozytywnego motywowania uczniów a także jak dbać o własny rozwój i budować pozytywne relacje ze współpracownikami.

„Zdrowe kierowanie klasą. Motywacja, komunikacja, dyscyplina” to podręcznik, który pomaga nauczycielom opracować strategie działania i zdobyć umiejętności pozwalające produktywnie i efektywnie kierować klasą. Publikacja pokazuje jak zrozumieć uczniów, jak wspierać ich emocjonalne i społeczne potrzeby. Książka podpowiada także jakie ćwiczenia nauczyciel może przeprowadzić w nowej klasie, aby uczniowie się poznali i akceptowali oraz jakie ćwiczenia może wykonać sam nauczyciel aby uczniowie postrzegali go jako lidera.

Druga książka z serii „Profesjonalizm w uczeniu. Jak osiągnąć sukces” to lektura dla nauczycieli, którzy chcą być mistrzami w swoim zawodzie prezentując wysoki poziom jakości nauczania. Z książki czytelnicy dowiedzą się jakie są atrybuty profesjonalnego nauczyciela, jak budować dobre relacje z współpracownikami i jak dbać o własny rozwój i zadowolenie z pełnionej roli.

Książka „Aby żadne dziecko nie pozostało w tyle. Edukacja w USA” to książka przeznaczona dla polityków oświatowych, organizatorów edukacji na różnych poziomach, dyrektorów szkół, osób zarządzających szkołami, nauczycieli oraz studentów kierunków pedagogicznych. Książka bardzo szczegółowo przedstawia amerykańskie rozwiązania w zakresie systemu edukacji, które mogą stanowić inspirację w sferze polityki oświatowej i codziennej praktyki szkolnej.

Czwarta książka z serii „Pierwszy rok nauczania. Jak osiągnąć sukces” to publikacja, która dostarcza przydatnych wskazówek początkującym nauczycielom. Pomaga uniknąć frustracji i zniechęcenia. Dzięki wiedzy w niej zawartej pierwszy rok nauczania będzie satysfakcjonujący emocjonalnie oraz edukacyjnie udany.

Każda z książek jest poprzedzona wprowadzeniem napisanym przez profesora Andrzeja Janowskiego, który dzieli się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami na temat książek.

Informacje na temat serii książek dostępne są na stronie http://WWW.profinfo.pl
Marta Nowicka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 9:11 am

Re: Warto przeczytać - Inspiracje edukacjne

Postprzez malakoza » Cz mar 26, 2015 5:36 pm

Czy te książki można dostać w bibliotece miejskiej?
malakoza
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr mar 25, 2015 7:19 pm

Re: Warto przeczytać - Inspiracje edukacjne

Postprzez martyna.n96 » Pt wrz 07, 2018 6:38 pm

Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl lub www.terapia-leczenie.pl albo też fajną alternatywę dla kogoś kto woli nie wychodzić z domu : Terapia przez Skype http://www.terapiaprzezinternet.com

www.ukraina-pracownicy.pl
martyna.n96
Lubi rozmawiać
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt wrz 07, 2018 6:26 pm

Re: Warto przeczytać - Inspiracje edukacjne

Postprzez andrzej443 » So lis 03, 2018 7:16 am

Przeczytałem to bardzo dokładnie i mnie to jakoś nie zainteresowało.Wolę co innego w swoim życiu czytać tak naprawdę.
andrzej443
 
Posty: 1
Dołączył(a): So lis 03, 2018 7:10 am


Powrót do Podręczniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron