Forum dla nauczyciela, ucznia, rodzica


Narracje nauczycielek na przełomie życia

Kupię, sprzedam, miejsce w którym nasi odbiorcy znajdą najlepszą ofertę.

Moderatorzy: m.trojnar, apache

Narracje nauczycielek na przełomie życia

Postprzez Impulsywny Kamil » Śr maja 08, 2013 12:31 pm

Obrazek

Doświadczanie życia codziennego to najnowsza książka Joanny Małgorzaty Łukasik. Jest owocem ogólnopolskiego konkursu na pamiętnik pt. „Miesiąc z życia nauczyciela”. Ta książka jest pierwszą pracą w dziedzinie pedeutologii, w której czytelnik może poznać codzienne życie pozazawodowe nauczycielek na przełomie połowy życia. Życie codzienne analizowane jest z perspektywy ich doświadczeń odnotowywanych każdego dnia (w ciągu dowolnie wybranego miesiąca) na kartach pamiętników i dzienników.

Jest to wartościowe dzieło naukowe, które świadczy o dużej dojrzałości teoretycznej i metodologicznej autorki oraz jej umiejętności prowadzenia interesującej narracji. Należy przy tym podkreślić, że idea (i istota) recenzowanej przeze mnie książki dr Joanny Małgorzaty Łukasik z pewnością rozszerza znacząco wiedzę, która tworzy obszar badawczy w dziedzinie pedeutologii. W tym kontekście na podkreślenie zasługuje podjęcie przez autorkę niezwykle interesującej i merytorycznie znaczącej problematyki pozaszkolnego życia codziennego nauczycieli. […] Dokonane przez dr Joannę Małgorzatę Łukasik […] analizy codzienności nauczycielek są tym bardziej ważne i interesujące, że powstały w oparciu o metodę biograficzną. Autorka dokonała analizy sześciu pamiętników aktywnych zawodowo nauczycielek znajdujących się na przełomie połowy życia. Materiał badawczy pozyskała z nadesłanych prac na (ogłoszony z jej inicjatywy) ogólnopolski konkurs: „Miesiąc z życia nauczyciela” na pamiętnik, dziennik i reportaż. Już to samo w sobie nadaje pracy – w perspektywie recenzenta – w pewnym stopniu walor wyjątkowy. [...] Należy więc zdecydowanie pozytywnie ocenić zamysł i ideę całej pracy, tym bardziej że […] nie zawiera pozytywistycznej, beznamiętnej diagnozy, lecz jest przepojona „pasją pedagogiczną”, orientacją na zrozumienie społecznych konstrukcji tożsamości nauczycielek i ich codziennego życia. [...] Autorka bardzo swobodnie porusza się po poszczególnych zagadnieniach, wykazując duży potencjał intelektualny w zakresie konstruowania dyskursu naukowego, a przede wszystkim rozwiązywania problemów badawczych i prowadzenia narracji.
Z recenzji dr hab. Agnieszki Gromkowskiej-Melosik, prof. UAM
Impulsywny Kamil
Lubi rozmawiać
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz kwi 07, 2011 12:19 pm


Re: Narracje nauczycielek na przełomie życia

Postprzez dobragit1 » Cz sty 23, 2014 9:56 am

Muszę kupić tę książke.
dobragit1
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr sty 22, 2014 2:26 pm

Re: Narracje nauczycielek na przełomie życia

Postprzez Kadivnai » So lut 07, 2015 6:13 am

Gratuluję pomysłu. Niwelowanie stresu jest bardzo ważne. Mam nadzieję, że pomoże to maturzystom uniknąć "nerwicy żołądka".
Kadivnai
 
Posty: 1
Dołączył(a): So lut 07, 2015 5:57 am

Re: Narracje nauczycielek na przełomie życia

Postprzez uczechemii » Pn lut 15, 2016 11:25 am

Ja bym maturzystom zafundowała 2 g w tygodniu basen
BeActive - Fitness, lifestyle, suplementy
uczechemii
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt lut 12, 2016 9:08 am

Re: Narracje nauczycielek na przełomie życia

Postprzez Ghost » Pt lut 19, 2016 8:14 pm

Szukam tej książki po księgarniach i nigdzie nie mogę znaleźć. Ktoś coś?
Ghost
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt lut 12, 2016 7:17 pm

Re: Narracje nauczycielek na przełomie życia

Postprzez martyna.n96 » Pt wrz 07, 2018 6:41 pm

Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl lub www.terapia-leczenie.pl albo też fajną alternatywę dla kogoś kto woli nie wychodzić z domu : Terapia przez Skype http://www.terapiaprzezinternet.com

www.ukraina-pracownicy.pl
martyna.n96
Lubi rozmawiać
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt wrz 07, 2018 6:26 pm

Re: Narracje nauczycielek na przełomie życia

Postprzez darek33 » Śr paź 31, 2018 8:10 am

Przeczytałem wszystkie wpisy z tego wątku i jestem z nich bardzo zadowolony. Bardzo dobrze że takie wpisy są w tym wątku.
darek33
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr paź 31, 2018 8:08 am


Powrót do Podręczniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron